niedziela, 16 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Pobiegnij na skocznię!

informacja prasowa UMiG Myślenice

Tylko 400 metrów trasy i 18 metrów przewyższenia, teoretycznie nie powinien być to żaden wyczyn dla biegacza – zapraszamy na Myślenicki Bieg na Skocznię, czyli pierwszą edycję cyklicznych wydarzeń wpisanych w Festiwal Sportów Ekstremalnych – Extreme Jam, które 2-3 lipca odbędą się na myślenickim Zarabiu. Bieg na skocznię odbędzie się w sobotę 2 lipca o godzinie 10:00 i ma być dodatkowym wydarzeniem podczas festiwalu, przedstawiającym legendarną skocznię oraz niejako przywracać pamięć o tym miejscu!

Zapisy na bieg prowadzone są pod specjalnym adresem mailowym: biegnaskocznie@myslenice.pl

Festiwal Sportów Ekstremalnych – Myślenicki Bieg na Skocznię, sobota 2 lipca 2022, start: 10:00

Odbiór numerów startowych: 9:30

Dojście do skoczni od ulicy Zacisze drogą szutrową za szlabanem lub od ulicy Zamkowej.

Udział w biegu jest bezpłatny!

Zapraszam do zapisów na pierwszą edycję Myślenickiego Biegu na Skocznię, podczas której biegaczy czeka ciekawa terenowa trasa ze startem na rozbiegu skoczni i finiszem po zeskoku i najeździe legendarnego obiektu. Przebiegnięcie czterysta metrowej trasy nie powinno być trudnym wyzwaniem dla żadnego biegacza. Klasyfikacja prowadzona będzie w kategoriach kobiet i mężczyzn, a na najlepszych biegaczy czekają atrakcyjne nagrody – mówi Mateusz Suder, zastępca burmistrza Myślenic.

W organizację biegu zaangażowały się Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Myślenice oraz Klub Sportowy Dalin Myślenice. Trasa prowadzić będzie po terenach Lasów Państwowych, a zarządzające terenem Nadleśnictwo Myślenice również jest partnerem biegu. Trasa prowadzić będzie ze szczytu rozbiegu skoczni, w dół przez szutrową drogę z Uklejny (tzw. stokówkę), a następnie finiszem będzie podbieg po rozbiegu, progu i najeździe skoczni narciarskiej.

Szczegółowe informacje dotyczące biegu zostaną wysłane do biegaczy w mailu zwrotnym do zgłoszenia. Serdecznie zapraszamy do zapisów – to bieg dla każdego!

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.