niedziela, 16 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Popływaj kajakiem po Rabie (na dolnym jazie)

informacja prasowa UMiG Myślenice

Dolny Jaz to drugie miejsce wodowania kajaków na rzece Rabie w Myślenicach! Od dwóch lat kajaki można wypożyczać w pobliżu „Lato na Zarabiu” przy górnym jazie, a od połowy wakacji bieżącego roku kajakiem można popływać także w pobliżu dolnego jazu, wypożyczając kajak i wiosła w punkcie gastronomicznym Janusza Hojnora. Rozpoczęcie kajakowania na dolnym jazie zapowiedzieli burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka wraz ze swoim zastępcą Mateuszem Sudrem.

– Uruchomiliśmy kolejny punkt, w którym można popływać kajakiem w Myślenicach – informuje zastępca burmistrza Myślenic Mateusz Suder i dodaje: – ten punkt znajduje się przy dolnym jazie i wypożyczając kajaki można popływać na odcinku dwustumetrowym powyżej korony jazu. Kajaki można wypożyczyć od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia punktu gastronomicznego.

Wypożyczenie pojedynczego kajaka na godzinę wraz z kamizelką asekuracyjną i wiosłem kosztuje 30 zł, natomiast podwójny kajak z osprzętem na sześćdziesiąt minut to koszt 40 złotych.

Kompletny sprzęt do pływania kajakiem można wypożyczyć w pobliskim punkcie gastronomicznym dolny jaz, a zejście do miejsca wodowania kajaków znajduje się w pobliżu alejki pieszo-rowerowej. Bardzo serdecznie zapraszamy do aktywnego spędzenia czasu i rekreacji w pięknej scenerii myślenickiego Zarabia z widokiem m.in. na górę Uklejna – uzupełnia informację burmistrz Jarosław Szlachetka.

Foto: UMiG Myślenice

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.