poniedziałek, 22 kwietniaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Porozumienie Międzygminne zawarte

W dniu dzisiejszym zostało zawarte Porozumienie Międzygminne na rzecz opracowania „Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Obszaru Funkcjonalnego Myślenic do roku 2032+”

Obszar Funkcjonalny Myślenic tworzy dziewięć Gmin Ziemi Myślenickiej, tj. Gmina Myślenice, Gmina Sułkowice, Gmina Tokarnia, Gmina Pcim, Gmina Lubień, Gmina Dobczyce, Gmina Siepraw, Gmina Wiśniowa oraz Gmina Raciechowice.

Celem Planu jest zapewnienie wszystkim obywatelom takich opcji transportowych, które umożliwiają dostęp do celów podroży i usług, poprawa stanu bezpieczeństwa, przyczynianie się do redukcji zanieczyszczenia powietrza i hałasu, redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz konsumpcji energii, poprawa wydajności i efektywności kosztowej transportu osób i towarów, pozytywny wpływ na atrakcyjność i jakość środowiska miejskiego z korzyścią dla mieszkańców, gospodarki oraz społeczności jako całości. Dokument ma być drogowskazem, wskazującym właściwą drogę realizacji polityki mobilności.

Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej bazuje na długofalowej wizji rozwoju transportu i mobilności dla całej aglomeracji miejskiej, która obejmuje wszystkie środki i formy transportu: publiczne i prywatne, pasażerskie i towarowe, zmotoryzowane i niezmotoryzowane, w ruchu i w czasie postoju.

Foto: Maciej Hołuj

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.