sobota, 20 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Porozumienie w sprawie wspólnych patroli Policji i Straży Miejskiej w Myślenicach

informacja prasowa

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka wraz z komendantem myślenickiej Policji insp. Maciejem Kubiakiem podpisał porozumienie dotyczące organizacji patroli realizowanych we współpracy policji oraz straży miejskiej. Działania będą wdrażane w miesiącach letnich, a ich celem jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa na terenie gminy Myślenice. W wydarzeniu udział wziął również komendant Straży Miejskiej w Myślenicach Artur Kasicki.

Zgodnie z postanowieniami zawartymi w umowie, od 23 czerwca 2023 roku do 2 października 2023 roku na terenie gminy Myślenice wprowadzone zostaną dodatkowe służby realizowane przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach wspólnie z pracownikami Straży Miejskiej w Myślenicach. Oddelegowani funkcjonariusze będą pełnić służbę w piątki, soboty oraz niedziele pomiędzy godziną 17:00 a 1:00. Łącznie zostanie przeprowadzonych aż 36 ośmiogodzinnych patroli. Działania te zostaną wdrożone w odpowiedzi na oczekiwania oraz potrzeby osób zamieszkujących gminę Myślenice, w celu zwiększenia bezpieczeństwa w związku z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego.

Mam nadzieję, że porozumienie zawarte pomiędzy burmistrzem Miasta i Gminy Myślenice Jarosławem Szlachetką oraz komendantem Powiatowym Policji w Myślenicach Maciejem Kubiakiem w sprawie wprowadzenia wspólnych patroli ze Strażą Miejską stanie się swego rodzaju tradycją. Od czerwca do końca września, w piątki, soboty i niedziele funkcjonariusze będą pełnić dodatkowe patrole w godzinach nocnych, kiedy to zauważamy najwięcej zagrożeń związanych z zakłócaniem porządku publicznego. W ubiegłym roku po raz pierwszy zdecydowaliśmy się wzmocnić środki bezpieczeństwa i tylko podczas wspólnych patroli podjęliśmy 253 interwencji, w trakcie których wylegitymowano 256 osób, natomiast ukarane zostały aż 94 osoby. Co ważne, działania te realizowane są nie tylko w mieście, ale również na terenach sołectw. Staramy się wsłuchiwać w głosy mieszkańców i reagować na ich spostrzeżenia związane z zagrożeniami w zakresie porządku publicznego, wprowadzając służby w miejscach, gdzie jest na to zapotrzebowanie – powiedział komendant Straży Miejskiej w Myślenicach Artur Kasicki.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.