sobota, 20 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych rozstrzygnięty

Informacja prasowa MGOKiS Dobczyce
22 stycznia 2023 roku w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach, rozstrzygnięto Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych „Hej, Kolęda, Kolęda…!”.
W tegorocznej edycji przeglądu, publiczność miała okazję obejrzeć 7 grup kolędniczych, w tym 4 grupy kolędnicze dorosłe, 2 grupy kolędnicze młodzieżowe i 1 grupę kolędniczą dziecięcą.
Komisja w składzie: Inka Bogucka – etnograf, Agnieszka Oczkowska – etnolog i Bożena Lewandowska – etnomuzykolog, po obejrzeniu wszystkich punktów programu, postanowiła przyznać następujące nagrody:
4 równorzędne Nagrody Główne, w postaci nominacji do udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych „Karnawał Góralski” w Bukowinie Tatrzańskiej, a otrzymali je: Grupa Kolędnicza „Z Gwiazdą” z Trzebuni, Grupa Kolędnicza „Kliszczacy” z Tokarni, Grupa Kolędnicza „Z Dorotą” z Rudnika, Grupa Kolędnicza „Szopka z lalkami” z Dobczyc
3 równorzędne Nagrody, w postaci nominacji do udziału w Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie” (Podegrodzie), a otrzymali je: Młodzieżowa Grupa Kolędnicza „Kliszczacy” z Tokarni, Młodzieżowa Grupa Kolędnicza „Pasterze z Gwiazdą” z Krzeczowa, Dziecięca Grupa Kolędnicza z Trzebuni.
W związku z wysokim poziomem reprezentowanym przez grupy, jury postanowiło przyznać, jednakowe nagrody finansowe wszystkim uczestnikom.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali poczęstunek, statuetki, dyplomy oraz nagrody finansowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Myślenicach oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach – organizatorów wydarzenia.
Foto:archiwum MGOKiS Dobczyce

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.