czwartek, 20 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Powrót Kacpra Wróblewskiego i Jakuba Wróbla z ORLEN Team do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski: Sezon rozpoczynamy od MARMA 32. Rajdu Rzeszowskiego!

informacja prasowa

Po długiej przerwie, Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel, członkowie zespołu ORLEN Team, powracają na odcinki Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP). Ten dynamiczny duet przez ostatnie 2 dni przygotowywał się do MARMA 32. Rajdu Rzeszowskiego – 5. Rundy RSMP, od której rozpocznie starty w krajowym czempionacie. Impreza odbędzie się w dniach 10-12 sierpnia.

Kacper Wróblewski, po blisko 10 miesiącach przerwy od startów, jest gotów wrócić za kierownicę: – Trudno cokolwiek powiedzieć przed tym rajdem poza tym, że bardzo się cieszę, że wracamy! Kocham jazdę rajdówką – nie ma rzeczy na świecie, która daje mi więcej radości. Jednak faktem jest, że przez te 10 miesięcy nie siedziałem w samochodzie rajdowym, co z pewnością wpłynie na mój feeling za kierownicą. Dlatego proszę o wyrozumiałość podczas tego startu, bo nie chodzi tylko o jazdę – nie sztuką jest jechać ponad to, co się czuje. Rajd na pewno zaczniemy spokojnie i będziemy zwiększać tempo z odcinka na odcinek. Wtedy też zobaczymy, gdzie tak na prawdę będziemy na tle innych. Trzymajcie za nas kciuki i widzimy się w Rzeszowie! – mówi Kacper.

Kuba Wróbel dodaje: – Mimo że teoretycznie startujemy późno w tym sezonie, Rzeszowski będzie już moim szóstym startem w tym roku. Co ciekawe – do Rzeszowa w roli zawodnika przyjadę już czternasty raz w swoim życiu. Bardzo lubię ten rajd – trasy, atmosferę! Poza tym te zawody zawsze stoją na najwyższym poziomie organizacyjnym. Bardzo dziękujemy partnerom za kolejny rok zaufania i do zobaczenia na odcinkach!

Przed startem sezonu załoga przeprowadziła dwudniowe testy, podczas których sprawdziła swoją rajdową broń – Skodę Fabię Rally2 evo, oraz popracowała nad jej ustawieniami.

Trasa rajdu składa się z 11 odcinków, a ceremonia startu odbędzie się w czwartek pod Millenium Hall. W sobotę zawodnicy zmierzą się z pięcioma próbami, a w niedzielę z kolejnymi sześcioma. W sumie załogi będą miały do pokonania 152,94 kilometry oesowe. Dlatego też to wyjątkowe wydarzenie będzie nie tylko wyzwaniem dla Kacpra i Kuby, ale również atrakcją dla kibiców, którzy z niecierpliwością oczekują dynamicznej rywalizacji na rajdowych trasach. MARMA 32. Rajd Rzeszowski przyciągnie ponad 100 załóg. Impreza będzie nie tylko 5. Rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, ale również rundą: FIA European Rally Trophy (FIA ERT), FIA CEZ Rally Championship (mistrzostwa strefy Europy Centralnej), HRSMP (Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski) oraz RMP (Rajdowe Mistrzostwa Południa).

Partnerami duetu Wróblewski-Wróbel są: Grupa ORLEN, RMF FM, Miasto i Gmina Myślenice, Overcrest – Sim & Rally School Center oraz XIQIO Racing.

Więcej na:

https://www.facebook.com/KacperWroblewskiRallyDriver

https://www.instagram.com/kacperwroblewski_rallydriver

foto: archiwum

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.