czwartek, 30 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Prezes MARG odwołany za nieprawidłowości!

Prezes MARG odwołany

Według oficjalnej informacji przekazanej przez Urzędu Miasta i Gminy Myślenice Daniel Piskorski został odwołany ze skutkiem natychmiastowym przez radę nadzorczą z funkcji prezesa zarządu Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Spółka z o.o.

W dniu 10 stycznia 2019 r., w związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami w gospodarce finansowej Spółki, naruszeniem przez dotychczasowego Prezesa przepisów ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne oraz prowadzeniem działalności konkurencyjnej wobec spółki MARG pan Daniel Piskorski został odwołany z funkcji Prezesa Zarządu Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Spółka z o.o. Odwołanie pana Daniela Piskorskiego nastąpiło na wniosek większościowego udziałowca spółki jakim jest Gmina Myślenice. Natomiast stanowisko nowego prezesa został powołany znany z Myślenickiego „Sokoła” pan Witold Rozwadowski.

Oznacza to, że jeżeli mamy do czynienia z nieprawidłowościami skutkującymi wyrządzeniu szkody spółce, według kodeksu spółek handlowych pan Daniel Piskorski wraz z pozostałym członkami zarządu odpowiada za jej wyrządzenie, a w przypadku wytoczonego przez spółkę powództwa o jej naprawienie.

Zapewne dalsze decyzje będą wynikiem kontroli i wniosków rady nadzorczej oraz wspólników spółki. Czas pokaże, czy będziemy mieli do czynienia z nieprawidłowościami skutkującymi zarzutami prokuratorskimi? Może dowiemy się także, dlaczego wcześniej nikt nie zareagował na to ewidentne złamanie przepisów KSH i czy stoją za tym osoby trzecie…

Tekst: Redakcja

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.