poniedziałek, 26 lutegoMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Prezydent RP Andrzej Duda w Myślenicach

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Myślenice. Pod Pomnikiem Niepodległości złożył wieniec, zaś na płycie myślenickiego rynku wygłosił przemówienie. Na koniec spotkał się z mieszkańcami miasta, młodzieżą szkół z gminy Myślenice, Reprezentacyjną Orkiestrą Dętą Miasta i Gminy Myślenice oraz członkami Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka”.

Prezydentowi towarzyszyli: wicepremier Beata Szydło, wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka, który jako pierwszy zabrał głos witając dostojnych gości i dziękując Beacie Szydło za dotychczasową pomoc w realizacji inwestycji na terenie miasta i gminy oraz prosząc o dalsze wsparcie.

Zabierając głos prezydent Andrzej Duda mówił m.in. o miejscu i roli Polski w Unii Europejskiej, wspomniał historyczne wydarzenia z okresu II wojny światowej mające miejsce na ziemi myślenickiej (walki partyzanckie w masywie Łysiny), dziękował myśleniczanom za okazane wsparcie podczas wyborów prezydenckich, nawiązał do najświeższych wydarzeń związanych z atakiem na ambasadora Polski w Izraelu Marka Magierowskiego. Na koniec poprosił mieszkańców Myślenic o czynny udział w zbliżających się wyborach do europarlamentu.

Wizyta prezydenta RP w Myślenicach zakończyła się rozmowami i spotkaniem z zebranymi na płycie rynku myśleniczanami.

Foto: Maciej Hołuj

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.