środa, 12 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Projekt „Roboty w Głogoczowie” dobiegł końca

Koniec wakacji to także koniec projektu „Roboty w Głogoczowie”. Pandemia zmieniła początkowy pomysł na zajęcia, ale nie ma tego złego … Dzięki przesunięciu terminu realizacji na lipiec i sierpień, dzieci przez cały okres wakacyjny miały możliwość kreatywnej, 2 – godzinnej zabawy w każdy czwartek. Dłuższy czas zajęć oraz duża sala do dyspozycji, to też ciekawsze, bardziej wymagające roboty do skonstruowania. Na wysokości zadania stanęła też firma prowadząca zajęcia – Akademia Klocków z Wieliczki, która pomimo dużej rozbieżności wiekowej uczestników (5-12 lat), w umiejętny sposób dobierała indywidualne zadania, angażując każdego do twórczej zabawy.

W rozmowach z rodzicami, w trakcie trwania projektu, organizatorzy projektu usłyszeli, że dzieci starsze, początkowo sceptycznie nastawione do zajęć i „zachęcane przez rodzica” do udziału, w miarę upływu czasu angażowały się coraz bardziej, deklarując, na koniec, że: „w kolejne wakacje, też na takie zajęcia mogę chodzić”. Niby nic, ale rodzic nastolatka wie, że bezcenne.

Warto również wspomnieć, że rodzice nie próżnowali w trakcie zajęć, ale aktywnie wędrowali dzielnicami Głogoczowa ucząc się prawidłowej techniki chodzenia z kijami nordic walking. Spontaniczne spacery owocowały ciekawymi rozmowami, zachwytami nad pięknem Głogoczowa i … walką z atakującymi komarami.

Projekt „Roboty w Głogoczowie” zrealizowany został przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa w partnerstwie z Domem Kultury w Głogoczowie oraz Biblioteką Publiczną Filią w Głogoczowie dzięki dofinansowaniu przez Miasto i Gminę Myślenice. Stowarzyszenie dziękuje zarówno gminie za wsparcie finansowe, partnerom za pomoc, jak i rodzicom, którzy sprawowali opiekę nad uczestnikami w trakcie zajęć.

Do zobaczenia przy kolejnym projekcie!

Foto: archiwum

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.