niedziela, 16 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Promesy na remonty małopolskich remiz wręczone

W murach myślenickiego Muzeum Niepodległości odbyła się uroczystość przekazania promes w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2019”. Promesy na rzecz jednostek OSP z terenu pięciu powiatów: chrzanowskiego, oświęcimskiego, suskiego, wadowickiego i myślenickiego przekazał marszałek województwa małopolskiego.
Prowadzący uroczystość radny Sejmiku Wojewódzkiego Robert Bylica poinformował zebranych włodarzy gmin oraz prezesów jednostek OSP, iż tylko w tym roku na konkurs przyznana została dotacja dla 118 gmin w łączej wysokości 4 389 019 złotych. W tym roku do kwoty tej swój milion dołożył także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.
Z terenu gmin należących do powiatu myślenickiego dotacje na prace remontowo – budowlane remiz otrzymały: gmina Dobczyce 40 127 zł. na remizę w Rudniku, gmina Lubień 50 tysięcy złotych na remizę w Skomielnej Białej, gmina Myślenice 70 tysięcy złotych na remizę w Głogoczowie, gmina Pcim 50 tysięcy złotych na remizę w Trzebuni, gmina Raciechowice 40 tysięcy złotych na remizę w Poznachowicach Górnych, gmina Siepraw 28 904 złote na remizę w Łyczance, gmina Sułkowice 28 228 złotych na remizę w Krzywaczce, gmina Tokarnia 20 tysięcy złotych na remizę w Krzczonowie i gmina Wiśniowa 19 802 złote na remizę w Lipniku. Gminy będą musiały do powyższych kwot dołożyć drugie tyle, bowiem takie są wymogi tego konkursu.
Od momentu powołania do życia programu „Małopolskie Remizy” przekazano w sumie 32 mln złotych na remonty w 784 remizach Małopolski.

foto: Maciej Hołuj

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.