wtorek, 20 lutegoMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Promesy rozdane

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita gościł w Myślenicach, uczestnicząc w oficjalnym oddaniu do użytku ulicy Kniaziewicza w centrum miasta, która przeszła gruntowny remont przy wydatnym udziale środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wizyta w Myślenicach była też okazją do przekazania symbolicznych czeków na kolejne rządowe wsparcie dla samorządowców z ziemi myślenickiej.

Wojewoda Łukasz Kmita przy okazji konferencji prasowej przekazał promesy dla Starostwa Powiatowego w Myślenicach, Gminy Dobczyce, Gminy Wiśniowa oraz Gminy Myślenice. Jedna z promes, którą z rąk wojewody oraz posła Władysława Kurowskiego odebrał burmistrz Jarosław Szlachetka dotyczyła remontu dróg gminnych w Jaworniku i Polance na łączną kwotę dofinansowania 10 041 264,60 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a druga na 5 mln zł z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, która zostanie przeznaczone na uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Myślenice w miejscowościach Głogoczów i Trzemeśnia.

Gruntowny remont jednego z głównych szlaków komunikacyjnych w centrum Myślenic był możliwy dzięki wspomnianemu dofinansowaniu rządowym z Funduszu Dróg Samorządowych. Wymiana nawierzchni objęła odcinek drogi gminnej od skrzyżowania z drogą powiatową przy ul. Dąbrowskiego w kierunku skrzyżowania z ul. Średniawskiego. Projekt przedsięwzięcia swoim zakresem objął także budowę prawostronnego chodnika oraz przebudowę chodnika już istniejącego oraz budowę i przebudowę zjazdów. Zamontowano również oświetlenie uliczne. Zakończenie prac pozwoliło na wprowadzenie nowej stałej organizacji ruchu uwzględniające nowe miejsce parkingowe. Realizacja inwestycji poprawi bezpieczeństwo zarówno kierujących pojazdami jak i pieszych.

Całość inwestycji kosztowała 647 tys. złotych brutto, przy wsparciu środków zewnętrznych w kwocie przeszło 485 tys. złotych.

Foto: Maciej Hołuj

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.