niedziela, 16 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych w MOKiS

Już w czwartek w progach MOKiS w godzinach od 9.30 do 13.00 odbędzie się VI Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią uczestnicy przeglądu spotkają się po raz szósty. Pierwszy Przegląd zorganizowany został w 2015r i rokrocznie gościł na scenie ponad 100 artystów.

Do udziału w tegorocznym przeglądzie zgłosiło się (rekordowo!) 11 grup – łącznie około 80 artystów z organizacji i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych z Województwa Małopolskiego. Formuła występów będzie bardzo różnorodna – na scenie zobaczyć można będzie przedstawienia teatralne, występy wokalne, taneczne i poetyckie. Każdy z wykonawców będzie chciał pokazać swoje najpiękniejsze talenty!

Celem spotkania jest:

– umożliwienie zaprezentowania osiągnięć osób z niepełnosprawnością,

– włączanie osób z niepełnosprawnościami poprzez twórcze działania,

– zmiana stereotypów dotyczących osób z niepełnosprawnością – chcemy pokazać ich jako twórców i osoby aktywne w różnych sferach życia a nie tylko odbiorów pomocy,

– poznanie nowych instytucji, osób i integracja uczestników Przeglądu.

Projekt realizowany jest przez ŚDS „Magiczny Dom” przy wsparciu finansowym środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego. „Sedno” objęło imprezę swoim patronatem medialnym, relację będzie można przeczytać w numerze grudniowym gazety.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.