środa, 24 kwietniaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

PUCHAR POLSKI JUNIORÓW i SENIORÓW W SUMO – EŁK

informacja prasowa sekcji zapasów i sumo KS Dalin

W pierwszych tegorocznych zawodach – Pucharze Polski Juniorów i Seniorów w Sumo uczestniczyło 165 liczących się zawodników i zawodniczek z całej Polski, ponieważ był to pierwszy etap kwalifikacji do tegorocznych Mistrzostw Europy. Dobrze zaprezentowali się zawodnicy KS Dalin, Krzysztof Szpakiewicz i Jan Mastela, którzy zdobyli łącznie trzy brązowe medale. Jan Mastela zdobył dwa medale zarówno w grupie Juniorów i Seniorów w kat. wagowej do 92 kg. Krzysztof Szpakiewicz wywalczył brązowy medal w grupie Juniorów w kat. wagowej do 65 kg.

Dzięki wybitnej postawie podczas walk Jan Mastela wyjedzie z reprezentacją Polski do Brandenburga na Puchar Europy Seniorów. Podczas walk eliminacyjnych Janek pokonał m.in. wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski i złotego medalistę Mistrzostw Europy z 2017 roku Michała Sokołowskiego z Zamościa. Krzysztof Szpakiewicz nie startował grupie seniorów ze względu na dużą różnicę wagi do najniższej kategorii wagowej w tej grupie wiekowej (14 kg). Wyjazd do Ełku został zrealizowany dzięki pomocy naszych wiernych sponsorów Marty i Jana Sawickich i Jarosława Bochenka.

Sponsorem Głównym KS Dalin jest PKN Orlen.