piątek, 29 marcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

PUCHAR POLSKI JUNIORÓW I SENIORÓW W SUMO ORAZ TURNIEJ MIKOŁAJKOWY DZIECI I MŁODZIEŻY W SUMO KROTOSZYN 02-03.12.2022

informacja prasowa sekcji zapasów i sumo KS Dalin Myślenice
Podobnie jak dwa tygodnie wcześniej w Sobótce, tym razem w Krotoszynie odbyły się dwa turnieje ogólnopolskie w sumo. Były to: Puchar Polski Juniorów i Seniorów, który był równocześnie pierwszą eliminacją do przyszłorocznych Mistrzostw Europy oraz Turniej Mikołajkowy Dzieci i Młodzieży. Również tym razem zawody zakończyły się bardzo późno ponieważ uczestniczyło łącznie 359 zawodników – z tego 178 w zawodach pucharowych i 181 w grupie dzieci. Podobnie jak w Sobótce nasi zawodnicy zdobyli pięć medali: tym razem cztery srebrne i jeden brązowy. Także w tych zawodach nie udało się wywalczyć złotych medali. W grupie dzieci walczący w kat. wagowej do 24 kg Aleksandra Tomera, do 28 kg Malwina Niemiec i Jakub Tomera w kat. wagowej do 30 kg wywalczyli srebrne medale. Wszyscy wygrali po dwie walki i po jednej przegrali w finałach.
Jak zwykle nie zawiódł Jan Mastela, który walczył w dwóch kategoriach wagowych w grupie Juniorów i w kat. wagowej do 85 kg w grupie seniorów. Łącznie Janek wygrał osiem walk i zdobył dwa medale: srebrny i brązowy. W kat. do 85 kg w grupie juniorów w półfinale przegrał z Dawidem Kurasiem z Lubziny, a podczas walki o brązowy medal pokonał Marcina Choroszuchę z Białegostoku. Z kolei w kat. do 92 kg w półfinale pokonał Rafała Butyńskiego z Ełku, a w finale przegrał z Dawidem Kurasiem. W grupie seniorów w półfinale przegrał z Maksymem Tsybulakiem z Krotoszyna, a następnie o brąz z Łukaszem Noworolem z Zamościa i zajął piąte miejsce. Również drugi z naszych zawodników występujący w grupie seniorów Jarosław Niemiec zajął piąte miejsce w kat. do 92 kg. W eliminacjach pokonał Macieja Kota z Wrocławia, w półfinale przegrał z Patrykiem Sworą, a następnie z Maksymem Tsybulniakiem – obaj z Krotoszyna. Dzięki swojej postawie Jarek poprawił swój wynik z poprzednich zawodów, na których zajął siódme miejsce.
Janek Mastela wykonał plan minimum zdobywając punkty rankingowe do Mistrzostw Europy Juniorów. W kat. do 85 kg zajmuje trzecie miejsce, a w kat. do 92 kg drugie miejsce z dorobkiem 2 punktów. Kolejne zawody rankingowe odbędą się w lutym 2023 w Ełku, a następnie Mistrzostwa Polski w Pyrzycach.
W najbliższą sobotę 10 grudnia w Sali Sportów Walki odbędzie się doroczny Memoriał Zapaśniczy Władysław Ruska, Marka Horabika i Grzegorza Gomulaka pod honorowym patronatem burmistrza Jarosława Szlachetki. Uroczyste otwarcie o godz. 11,00.