środa, 12 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Rajd Barbórki i spotkanie z rajdowcami w MOKiS

2 grudnia, Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel, reprezentanci ORLEN Team, wystartowali w 61. Rajdzie Barbórka, jednym z najbardziej medialnych wydarzeń motorsportowych roku. Rajdowy duet w swojej Skodzie Fabii Rally 2 evo zmierzył się z imponującą liczbą 110 załóg na odcinkach specjalnych rozmieszczonych na terenie Warszawy i okolic.

Rajd Barbórka to wydarzenie gromadzące zawodników z różnych dziedzin motorsportu. Jego tegoroczna trasa była szczególnie wymagająca, zwłaszcza ze względu na trudne warunki atmosferyczne.

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel z ORLEN Team od razu udowodnili swoją klasę, zajmując pierwsze miejsce na inauguracyjnym oesie na Torze Słomczyn, a ich dynamiczna jazda pozwoliła duetowi utrzymać się na czele klasyfikacji generalnej do piątego odcinka. Jeszcze przed zawodami Kacper, z uwagi na zmieniony regulamin techniczny imprezy zdecydował się wystartować Skodą Fabią Rally2 evo w mocniejszej specyfikacji tj. autem o większej mocy, ale co za tym idzie o zwiększonej o 70 kg wadze. Mimo mieszanych uczuć co do podnoszenia mocy samochodu, decyzja ta zaowocowało bardzo dobrym rezultatem. – Ten rajd to wyjątkowe wydarzenie. Do tej pory byłem sceptycznie do niego nastawiony ponieważ nie „siedziała” mi jego formuła, jak i koszt, który trzeba ponieść za tak niewielką liczbę kilometrów oesowych. Niemniej jednak o tym, że pojawimy się w Warszawie, postanowiłem już w sierpniu i jestem z tego bardzo zadowolony, bo razem z moimi partnerami: Grupa ORLEN, RMF FM, Miasto i Gmina Myślenice, Overcrest – Sim & Rally School Center, Zebra Technology, Arcus Premium Hostel, Driving Academy Robert Hundla oraz XIQIO Racing, pokazaliśmy świetne tempo w tej imprezie! Szkoda tylko, że śnieg zaczął sypać dopiero po zakończonym rajdzie, bo gdyby opad był tak duży dzień wcześniej, to mielibyśmy świetne widowisko i prawdziwą Barbórkę jak za dawnych lat – powiedział Kacper Wróblewski.

Kuba Wróbel dodał: – Razem z Kacprem chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim naszym partnerom oraz kibicom za doping i miłe słowa. To niesamowite, że nawet w tak mroźny dzień i porozrzucane po całej Warszawie i jej okolicach odcinki można było spotkać tylu fanów rajdów i nie tylko.

Finalnie, Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel ukończyli rajd na znakomitej drugiej pozycji, co stanowi ogromny sukces dla całego zespołu. Mimo ostrożnej jazdy na ostatnim etapie, zespół potwierdził swoją determinację.

Rajd Barbórka to już ostatni występ załogi Wróblewski/Wróbel w tym roku. Zespół zakończył starty imponującym bilansem – 6 startów, 3 zwycięstwa i 3 drugie miejsca, co sprawia, że sezon 2023 jest jednym z najbardziej udanych w karierze Kacpra Wróblewskiego.

W niecały tydzień po Rajdzie Barbórki w murach MOKiS odbyło się spotkanie z załogą Orlen Teamu. Na spotkanie przybyła grupa najwierniejszych kibiców. Pełną relację z wydarzenia znajdziecie Państwo na łamach styczniowego wydania „Sedna”, które było inicjatorem i organizatorem (wspólnie z MOKiS) rajdowego spotkania.

Foto: archiwum zespołu + Maciej Hołuj

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.