Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka!

Blisko 700 darczyńców i 4 firmy – zaangażowały się w akcję #poMOCnaMaseczka, na łączną kwotę: 61 881, 23zł.

Pomocna Maseczka – cegiełka za Twoją pomoc!

Aby ratować życie pacjentów w małopolskich szpitalach , Fundacja Akuratna we współpracy z firmą krawiecką As-Garnitex i Stowarzyszeniem Sportownia zaprosili mieszkańców Polski do wspólnej pomocy szpitalom z Myślenic i Krakowa. Firma As-Garnitex przekazała 10 tysięcy wykrojów maseczek wykonanych w 100% z bawełny. Materiały trafiły do wolontariuszek (szwaczek), dzięki którym powstały akcyjne cegiełki. Każdy mógł zakupić maseczkę w formie cegiełki. Można było także podwoić dobro i zakupioną maseczkę „zawiesić”, czyli przekazać ją dla potrzebujących szpitali lub innych służb publicznych. Dzięki wsparciu firmy InPost mieliśmy możliwość bezpłatnej wysyłki paczek, dlatego w przypadku zakupu dla siebie dostawa maseczki była darmowa i bezpieczna (do wskazanego Paczkomatu)!

Sprzęt który uratuje ludzkie życie nie tylko w czasie pandemii!

W ramach akcji #poMOCnaMaseczka zakupiliśmy i przekazaliśmy dla Powiatowego Szpitala w Myślenicach przenośny respirator Philips Respironics V60 – jest to sprzęt przenośny, więc może być używany na każdym szpitalnym oddziale! Koronawirus atakuje płuca i odbiera oddech. Wówczas tylko respirator może uratować ludzkie życie.

Dodatkowo dla Dziecięcego Oddziału Zakaźnego Szpitala im. S. Żeromskiego z Krakowa zakupiliśmy podgrzewany materac, który będzie używany w trakcje reanimacji dzieci lub podczas innych interwencji w stanie zagrożenia życia oraz 20 specjalistycznych stetoskopów dla całej kadry lekarskiej tego oddziału.

Dzięki Waszemu zaangażowaniu i pomocy udało nam się zebrać kwotę, która pozwoliła na zakup wymienionego sprzętu medycznego ratującego ludzkie życie dla szpitali w Myślenicach i Krakowie.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację akcji: naszym najwspanialszym krawcowym, partnerom, wolontariuszom i ambasadorom, mediom i wszystkim którzy dołożyli swoją „cegiełkę” do naszej inicjatywy.

Mamy nadzieję, że dobro okazane w ramach akcji, wróci do Was z podwójną siłą!

Dziękujemy!