czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

RESPEKT MYŚLENICE – podsumowanie rozgrywek ekstraligi kobiet w futsalu

Pierwszy raz w historii klubu zespół zagrał w ćwierćfinale Mistrzostw Polski w futsalu. Drużyna w okresie jesienno – zimowym bierze udział w rozgrywkach ekstraligi futsalu kobiet. Rok temu po rozegraniu części zasadniczej, zespól walczył o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. W tym roku celem było, aby nie grać baraży o utrzymanie. Założenie zostało zrealizowane, choć rozgrywki były dość trudne, bo zespoły grają na wysokim i bardzo porównywalnym poziomie.

Rozgrywki rozpoczęły się w listopadzie i miały następujący przebieg:

1 kolejka – Rekord Bielsko Biała vs Respekt Myślenice wynik 3:0

2 kolejka – Respekt Myślenice vs Rolnik Głogówek wynik 5:0

3 kolejka – Słomniczanka Słomniki vs Respekt Myślenice wynik 5:2

4 kolejka – Wierzbowianka Wierzbno vs Respekt Myślenice wynik 5:6

5 kolejka – Respekt Myślenice vs AZS UJ Kraków wynik 2:4

6 kolejka – Respekt Myślenice vs Rekord Bielsko Biała – wynik 3:1

7 kolejka – Rolnik Głogówek vs Respekt Myślenice – wynik 0:5

8 kolejka – Respekt Myślenice vs Słomniczanka Słomniki – wynik 2:5

9 kolejka – Respekt Myślenice vs Wierzbowianka Wierzbno – wynik 0:6

10 kolejka – AZS UJ Kraków vs Respekt Myślenice – wynik 3:5

Sumarycznie myśleniczanki rozegrały w fazie podstawowej 10 spotkań, w których odnotowały 5 zwycięstw i 5 porażek, zdobyły 30 bramek i straciły 2.

Ponieważ zespół z Myślenic zajął 4 miejsce w grupie południowej w fazie play off rozgrywał dwumecz z wielokrotnymi mistrzyniami Polski – drużyną AZS UAM Poznań. Dla zespołu z Myślenic było to cenne doświadczenie. Po przegranym meczu u siebie 3:0, drużyna kolejny raz pokazała charakter. W meczu rewanżowym rozgrywanym w Poznaniu pomimo, że respekt przegrywał 3:1 finalnie odrobił straty, przy wyniku 3:3 drużyna gospodyń wyszła co prawda na prowadzenie 4:3, ale jednak przegrana nie dawała zespołowi z Myślenic satysfakcji i błyskawicznie dziewczyny wyrównały na 4:4. Można stwierdzić, że Respekt postawił się mistrzyniom, mecz był bardzo ciekawy i doszło w nim do prawdziwej wymiany ognia.

Tym samym Respekt zakończył w sezonie 2022/23 przygodę z futsalem w ćwierćfinale ekstraligi futsalu, ale na uwagę zasługuje pokazanie się naszych futsalistek z bardzo dobrej strony.

– Jjest to bardzo duży sukces dla klubu i miasta. Drugi rok z rzędu utrzymujemy się na poziomie ekstraligi, gdzie w tym sezonie mieliśmy okazje rywalizować w meczach ćwierćfinałowych. Każdy ma marzenia, żeby wygrywać z najlepszymi myślę, że z roku na rok stawiamy kolejne kroki i pokazujemy, że trzeba się z nami liczyć na arenie krajowej – mówi Przemysław Senderski trener Respektu/

UDZIAŁ W ROZGRYWKACH EKSTARLIGI FUTSALU ORAZ WYJAZD NA MECZ DO POZNANIA BYŁ MOŻLIWY DZIĘKI WSPARCIU URZĘDU MIASTA I GMINY MYŚLENICE.

SPONSOREM GŁÓWNYM LKS RESPEKT JEST PKN ORLEN.

PS. SEDNO gratuluje Respektowi sukcesu, jesteśmy dumni, że możemy współpracować z myślenickim klubem i informować naszych Czytelników o jego sukcesach

redakcja

Foto: Bartek Ziółkowski

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.