czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Respekt Myślenice – podsumowanie sezonu 2020/21

Dziewczęta w sezonie 2020/21 rozgrywały mecze w czterech grupach zawodniczych: seniorki, juniorki, młodziczki i orliczki. Cieszy fakt, że jest bardzo duże zainteresowanie zajęciami z piłki nożnej wśród dziewcząt. Niewątpliwie największy sukces odniosły seniorki zdobywając awans do Ekstraligi futsalu – jest to najwyższy poziom rozgrywkowy. W rozgrywkach pierwszej ligi futsalu zespół wygrał wszystkie spotkania.

Jeśli chodzi o rozgrywki na trawie dziewczęta zajęły drugie miejsce w tabeli tracąc do lidera tylko 3 punkty. W zawodach drugiej ligi piłki nożnej kobiet dziewczęta odniosły 18 zwycięstw, jeden remis i 5 porażek. Zespól zdobył 76 bramek a stracił 18 (w domu 37:8 natomiast na wyjeździe 39:10). Przedstawiony bilans świadczy o tym, że dziewczęta grały podobnie zarówno u siebie jako gospodynie, jak również na wyjeździe. Zuzanny Węglarz zdobyła 18 bramek, tym samym zajęła ósme miejsce wśród najlepszych strzelczyń w II Lidze Piłki Nożnej Kobiet gr. wschodnia. W zespole seniorek w tym roku debiut miały zawodniczki grające do tej pory w grupie juniorek.

Dodatkowo warto wspomnieć o rozgrywkach Pucharu Polski. Doskonałe wyniki zawodniczki osiągnęły zarówno w futsalu, jak i na trawie. W futsalu zespól odpadł w ¼ PP – czyli dziewczęta zameldowały się pośród ośmiu najlepszych drużyn w Polsce. Zanim do ćwierćfinałów pucharu doszły wygrały z Wierzbowianką Wierzbno oraz AZS Uniwersytet Jagielloński (oba zespoły ekstra ligowe) i po przegranej z AZS UEK Słomniczanka Słomniki obecny wice Mistrz Polski. Na trawie dziewczęta odpadły w 1/8 PP – przegrywając 2:1 z drużyną Sportis KKP Bydgoszcz (drużyna ekstra ligowa).

Sezon 2020/21 piłkarsko należy uznać za udany, zrealizowane zostały postawione cele z czego zarówno zawodniczki, jak i działacze są zadowoleni. Obecnie trwa okres roztrenowania, po którym nastąpi przerwa i od 5 lipca rozpocznie się okres przygotowawczy.

Podsumowanie sezonu przez Trenera Przemysława Senderskiego: – Kończymy sezon na drugim miejscu w tabeli ze stratą trzech punktów do Ząbkovi. Patrząc na ten sezon to był on na pewno bardzo ciężki ze względu na ilość rozgrywanych meczy. Łączyliśmy rozgrywki na trawie z rozgrywkami futsalu grając mecze w soboty i niedziele wiec był to duży wysiłek dla dziewczyn. W Futsalu zrobiliśmy kapitalny wynik awansując do Ekstraligi futsalu, wygrywając ligę i później finał four. W Pucharze Polski w Futsalu też sporo namieszaliśmy, gdzie odpadliśmy dopiero w meczu z UEK Kraków przed samymi finałami eliminując wcześniej zespół ekstraligi UJ Kraków. W przyszłym sezonie czekają nas bardzo fajne mecze gdzie będziemy mogli mierzyć się z topowymi drużynami futsalowymi kobiet. Patrząc na rozgrywki na trawie to na pewno mamy spory niedosyt, rozpoczynając tą rundę ze stratą sześciu punktów do lidera chcieliśmy odrobić tą stratę i w połowie nam się to udało. Szkoda na pewno meczy, w których prowadziliśmy tak jak z Białymstokiem i Kielcami nie utrzymując odpowiedniej koncentracji te mecze kończyły się remisem lub porażką, łącznie straciliśmy w nich pięć punktów. Musi to być nauka dla nas żeby w przyszłości takie mecze się nie zdarzały bo ma to duży wpływ na końcowy wynik. Łącznie strzeliliśmy 76 goli tracąc 18 co daje nam w ataku ponad 3 bramki na mecz, w obronie mniej niż jeden gol stracony. Mamy w dalszym ciągu spore rezerwy do wydobycia. Mnie jako Trenera cieszy to, że dziewczyny w coraz lepiej rozumieją grę, potrafią same zareagować na sytuacje, które mają miejsce na boisku i podejmują dobre i trafne decyzje, bo przykładamy do tego podczas treningów dużą uwagę. Podsumowując jestem zadowolony z pracy jaką dziewczyny włożyły w ten sezon, musiały się mierzyć z ogromnym wysiłkiem fizycznym, ale i psychicznym. Mogą dalej się rozwijać i piąć w górę, ale do tego potrzebna jest ciężka i systematyczna praca. Dziękuję każdej zawodniczce za wykonaną pracę i zostawione na boisku zdrowie. Kierownikowi, Prezesowi, Magdzie, Krzyśkowi za pracę z bramkarkami, fizjoterapeucie Kubie i Kamili, która była obecna na każdym meczu mimo kontuzji i pomagała dziewczynom. Wszyscy, którzy pomagali w tej rundzie dołożyli coś od siebie żebyśmy mogli dalej się rozwijać. Wykonaliśmy dobrą prace, ale patrzymy już w przyszłość, przed drużyną zasłużony odpoczynek a później powrót ze zdwojoną siłą do ciężkiej pracy.

Niestety w sezonie 2020/21 trzy zawodniczki doznały poważnych kontuzji Kamila Topa – kluczowa zawodniczka zespołu doznała urazu kolana, Iza Dochniak zawodniczka juniorek, której kontuzja nie pozwoliła na debiut w grupie seniorek również doznała kontuzji kolana. Obie zawodniczki są już po operacjach. Milenka Hajduk debiutująca w rozgrywkach seniorek doznała poważnego złamania obojczyka podczas meczu w grupie Trampkarz – obecnie ważą się losy czy będzie konieczna operacja. Niestety zdarzyło się w zespole bardzo dużo mniej drastycznych kontuzji. Wszyscy liczą na szybki powrót wszystkich kontuzjowanych zawodniczek do zdrowia.

Udział w rozgrywkach wszystkich grup zawodniczych nie byłby możliwy bez wsparcia finansowego – od trzech lat Sponsorem Głównym LKS Respekt Myślenice jest PKN ORLEN. Dodatkowo klub wspiera: Urząd Miasta i Gminy Myślenice; Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu; Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego; MTB GROUP oraz Rodzice.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.