czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

RESPEKT MYŚLENICE POZOSTAJE W ELICIE FUTSALU

12 marca 2022 roku zespół Respekt Myślenice zakończył rozgrywki w ekstralidze futsalu. Runda rewanżowa nie ułożyła się pomyślnie dla zespołu, a jedna więcej bramka stracona w meczu z Rolnikiem Głogówek na wyjeździe zadecydowała o grze w barażach o utrzymanie. Mecze barażowe odbyły się dwa – jeden na wyjeździe, drugi w Myślenicach. W dwumeczu w drużyną Gol Częstochowa zespól z Myślenic wygrał 6:3 (mecz na wyjeździe wygrana 3:2, u siebie wygrana 3:1). Celne trafienia w sobotnim meczu odnotowały: Misuira, Dziadkowiec, Stojeba.

Słówko Trenera:

Osiągamy nasz cel na ten sezon, jak również baraż jakim było utrzymanie się w ekstralidze. Obydwa mecze bardzo trudne, gdzie przeciwnik nastawiony był na obronę i wyprowadzanie po przejęciu piłki szybkiego ataku. W pierwszym jak i w drugim meczu udaje nam się wytrzymać presję emocjonalną i w końcówce spotkań przechylamy wynik na naszą korzyść. Z przekroju tych dwóch meczów myślę, że wynik w pełni zasłużony bo stworzyliśmy sobie więcej dobrych okazji do zdobycia goli. Mecz rewanżowy był lepszy w naszym wykonaniu od meczu w Częstochowie, ale na pewno to nie szczyt naszych możliwości. Nabyliśmy cennego doświadczenia przez ten sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej, zdarzyły się nam naprawdę bardzo dobre mecze, ale też przytrafiały się nam wpadki gdzie w prosty sposób traciliśmy punkty i w konsekwencji musieliśmy do końca walczyć o utrzymanie. Mam nadzieje, że to doświadczenie zaprocentuje w kolejnym futsalowym sezonie. Chce podziękować zawodniczkom za zdrowie zostawione na parkiecie i pracę podczas całego sezonu na pewno ciężko zapracowały na to, aby utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywek.

Sezon futsalowy należy uznać za udany, jako beniaminek drużyna Respekt Myślenice w rozgrywkach radziła sobie bardzo dobrze. Zestawienie wyników rozegranych meczy przedstawia się następująco:

Respekt Myślenice vs Tarnovia Tarnów 6:3

Respekt Myślenice vs Rolnik Głogówek 6:3

BTS Rekord Bielsko Biała vs Respekt Myślenice 3:1

Respekt Myślenice vs AZS UEK Słomniczanka Słomniki 3:5

AZS UJ Kraków vs Respekt Myślenice 1:4

Tarnovia Tarnów vs Respekt Myślenice 2:2

Rolnik Głogówek vs Respekt Myślenice 5:1

Respekt Myślenice vs BTS Rekord Bielsko Biała 1:1

AZS UEK Słomniczanka Słomniki vs BTS Rekord Bielsko Biała 3:2

Respekt Myślenice vs AZS UJ Kraków 2:2

Na dziesięć rozegranych meczy Respekt zdobył 12 punktów odnosząc trzy zwycięstwa, trzy remisy i cztery porażki. W bilansie bramkowym dziewczyny zdobyły 28 bramek i tyle samo straciły.

Na słowa podziękowania zasłużył cały Respekt Team: – Justyna Waśko, Pati Jasek, Karolina Topa, Natalia Topa, Majka Topa, Maryśka Dziadkowiec, Agnieszka Bobowska, Zuzia Węglarz, Sonia Jurka, Aleksandra Misiura, Martyna Szymoniak, Magda Mentel, Angelika Kulpa, Sabina Kornaś, Anna Kuchta, trenerowi Przemek Senderski, II trenerowi Tomasz Kostrzewa, Fizjo: Kamila Topa i Kuba Madej, prezes Jan Dziadkowiec, wiceprezes Józef Topa, dyrektor Sportowy Magdalena Gorzelany-Dziadkowiec za pracę, która dała świetne rezultaty.

Obecnie zespół rozpoczyna rozgrywki na trawie, podczas których będzie walczył o jak najwyższe miejsce w tabeli II Ligi Kobiet grupa południowa. Natomiast 16 marca 2022 (środa) o godzinie 13:00 u siebie Respekt rozegrał mecz 1/8 Pucharu Polski z drużyną Ostrowia 1909 Ostrów Wielkopolski, który wygrały 1:0 z zameldował się w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Sponsorem Głównym LKS Respekt Myślenice jest PKN ORLEN.

LKS Respekt Myślenice wspiera Urząd Miasta i Gminy Myślenice.

Foto: archiwum

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.