piątek, 12 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Rozwój transportowej komunikacji zbiorowej w gminie Myślenice

informacja prasowa

Codzienna droga do pracy, szkoły lub przedostawanie się do Myślenic lub z Myślenic w innych celach, stanie się dla mieszkańców łatwiejsze w 2022 roku. Pozyskane dofinansowanie z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych pozwoli na utworzenie pięciu linii użyteczności publicznej, natomiast wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego przedłuży przejazdy żółtych autobusów relacji Kraków – Myślenice!

Dopłatą ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych zostają objęte linie komunikacyjne:

Osieczany – Chełm,

Myślenice K.Wielkiego – Krzyszkowice,

Myślenice – Zasań,

Myślenice – Bulina – Trzemeśnia,

Osieczany – Myślenice

Już od początku roku 2022 mieszkańcy mogą korzystać z utworzonych sześciu linii autobusowych. To kolejny krok w stronę poprawy komunikacji między miejscowościami na terenie naszej gminy oraz w połączeniu z Krakowem, co było często zgłaszane przez mieszkańców miejscowości wiejskich, a także samych Myślenic. Zachęcam do korzystania z przewozów autobusowych, zbiorowy transport to rozwiązanie bardziej ekologiczne i ekonomiczne dla mieszkańców. Przewozy na wymienionych liniach autobusowych zostaną dofinansowane kwotą 445 378,26 zł, w tym dotacja od Wojewody Małopolskiego wyniesie nieco ponad 400 tysięcy złotych, natomiast pozostałą część gmina Myślenice pokryje z własnego budżetu – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Oprócz linii utworzonych w ramach dofinansowania z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego przy współpracy z gminą Myślenice nadal będzie utrzymywał wyznaczone kursy „żółtych autobusów” Małopolska PKS na trasie Kraków – Myślenice. Urząd Marszałkowski wspiera również linie Mszana Dolna – Wiśniowa – Myślenice oraz Myślenice – Wieliczka. To ostatnie połączenie pełni już od roku funkcję dowozową do transportu kolejowego.

Foto:archiwum

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.