czwartek, 30 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Rusza International Folk Meetings Małopolska

informacja prasowa

International Folk Meetings Małopolska to kolejne duże międzynarodowe wydarzenie, które zagości w Myślenicach! Właśnie dzisiaj w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbyła się inauguracyjna konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli komitetu organizacyjnego festiwalu, a także pierwszych zespołów zagranicznych, które zagościły już do Myślenic. W konferencji wziął udział burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, a także m.in. dyrektor MOKiS Piotr Szewczyk pełniący funkcję dyrektora całego festiwalu oraz radni województwa małopolskiego Robert Bylica i Stanisław Bisztyga, czy też Monika Gubała , dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Szczegółowe informacje oraz harmonogram wydarzeń można znaleźć na stronie Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem: www.festival.myslenice.pl

Organizatorzy przygotowali ponad 40 różnych wydarzeń z udziałem zespołów m.in. z Meksyku, Panamy, Peru, Chorwacji, Węgier, Kenii i oczywiście Polski. To jednak nie wszystko, ludowe brzmienie festiwalu wzmocnią zespoły z nurtu world music – Kapela Ciupaga, Brathanki i Zakopower.

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem organizowane są systematycznie od 2014 roku. Festiwal powstał dzięki zaangażowaniu władz województwa małopolskiego, gminy Myślenice oraz Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Ideą tego wyjątkowego i barwnego festiwalu jest wspieranie zjawisk związanych z kulturami tradycyjnymi funkcjonującymi w różnych zakątkach świata. Tegoroczna edycja festiwalu rozpocznie się 10 lipca i potrwa do 20 lipca. W tym czasie w Myślenicach, Miechowie i Krakowie (Galeria Krakowska) zaprezentuje się 10 zespołów z całego świata.

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej (www.festiwal.myslenice.pl). Bieżące informacje udostępniane są ponadto w mediach społecznościowych. Facebook: www.fecebook.com/malopolskafestival, instragram @malopolskafestival. Wszystkich tych którzy nie będą mogli osobiści dotrzeć na festiwal organizatorzy zapraszają do wydań internetowej telewizji Małopolska Festival TV dostępnej w serwisie YouTube oraz relacji fotograficznych. „Sedno” jako jedno z wielu lokalnych mediów objęło festiwal swoim patronatem.

na zdjęciu: zespół folklorystyczny z Kenii, który wystąpił podczas dzisiejszej konferencji prasowej poświęconej IFMM

foto: UMiG Myślenice

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.