środa, 12 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Rusza Rajd Rzeszowski z udziałem myślenickich rajdowców

Przez trzy najbliższe dni – czwartek, piątek i sobotę rozgrywany będzie na drogach województwa podkarpackiego 29. Rajd Rzeszowski – I runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2020. Na stracie imprezy, która ruszy startem honorowym już jutro (czwartek) o godzinie 20 na rzeszowskim rynku, udział weźmie cała grupa rajdowców z Myślenic i regionu tego miasta.

Z numerem startowym 2 pojedzie Michał Poradzisz, który pilotował będzie Grzegorza Grzyba (skoda fabia evo), z numerem 4 na trasę wyruszy załoga: Tomasz Kasperczyk/Damian Syty (volkswagen polo GTI R5), z numerem 9 pojadą: Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (volkswagen polo GTI R5 – załoga sponsorowana m.in. przez Gminę Myślenice), z numerem 10 zabzyczymy Marcina Słobodziana i Roberta Hundlę (hyundai I20 R5), z numerem 28 Marka Temple z Jarosławem Hryniukiem (toyota celica), z numerem 51 Klaudię Temple i Tomasza Zbroję (peugeot 208) i z numerem 52 Krzysztofa Dominika i Patryka Kielara w fordzie fieście R2.

Rajd podzielony został na dwa etapy. W piątek załogi pokonają 5 odcinków specjalnych (start do pierwszego o godz. 13, meta etapu o godz. 19.40). W sobotę rajdowcy pokonają dystans 4 OS-ów (start do pierwszego 9.10, meta rajdu o 15.15 na rzeszowskim rynku). W sumie w ciągu dwóch dni uczestnicy rajdu pokonają 9 odcinków specjalnych o łącznej długości 133 km. Rajd zaliczany jest w poczet RSMP, Rajdowych Mistrzostw Słowacji, Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej oraz Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Trzymamy kciuki za naszych!

Na zdjęciu załoga Wróblewski/Wróbel

foto: archiwum

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.