czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Ruszył nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego gminy Myślenice

Milion złotych w rękach mieszkańców – rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego – informacja prasowa UMiG Myślenice

5 czerwca rozpocznie się nabór projektów do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego gminy Myślenice. Myślenicki samorząd na realizację zadań budżetowych zgłoszonych przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego na rok 2024 przeznaczy nieco ponad 1 milion złotych!

Propozycje będzie można zgłaszać za pomocą elektronicznej platformy www.bo.myslenice.pl od 5 czerwca do 19 czerwca, a swoje wyodrębnione pule środków mają wzorem poprzednich edycji dwa okręgi miejskie, każde sołectwo w Gminie Myślenice, a dodatkowo 200 tysięcy złotych przeznaczone zostanie na projekty ogólnomiejskie.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy Myślenice do udziału w Budżecie Obywatelskim zarówno na etapie składania zadań, jak i później w głosowaniu. To Wasze pomysły mogą zostać zrealizowane przez samorząd w Waszym otoczeniu i każda propozycja spełniająca wymogi regulaminu może mieć szansę powodzenia. Myślenicki Budżet Obywatelski to 1 milion złotych w rękach mieszkańców i to właśnie mieszkańcy zdecydują o przeznaczeniu tych środków. Do dyspozycji potencjalnych wnioskodawców na etapie składania projektów i ich weryfikacji jest Wydział Promocji Współpracy i Sportu Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, zachęcamy do współpracy i konsultacji swoich pomysłów – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Zadania wyłonione w głosowaniu szóstej edycji zostaną zrealizowane przez gminę Myślenice w 2024 roku. Po zakończeniu naboru projektów, miejscy urzędnicy zweryfikują zadania pod względem dopełnienia regulaminowych formalności i merytoryki, natomiast od 14 do 22 września odbędzie się głosowanie. Wziąć udział w nim będą mogli mieszkańcy, którzy ukończyli 16 lat i również wszyscy spełniający ten warunek mogą złożyć projekt do Budżetu Obywatelskiego. Wyniki poznamy do 30 września bieżącego roku.

Aby zgłosić zadanie do szóstej edycji Budżetu Obywatelskiego gminy Myślenice należy mieć ukończone 16 lat, założyć konto w systemie www.bo.myslenice.pl, a następnie wypełnić formularz dołączając listę poparcia z przynajmniej 20 podpisami mieszkańców. Po wysłaniu wniosku drogą elektroniczną, oryginał listy poparcia należy dostarczyć do Urzędu Miasta i Gminy Myślenice składając na Dziennik Podawczy lub wysyłając pocztą na adres Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, ul. Rynek 8/9, 32-400 Myślenice.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.