środa, 12 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Ruszyły zapisy do ZPiT „Ziemia Myślenicka”

Ruszyły zapisy do Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” – jednego z najliczniejszych zespołów pieśni i tańca w naszym kraju. W pierwszej kolejności Zespół zaprasza najmłodszych do grup dziecięcy, ale już niebawem rozpoczną się nabory dla starszych. Jak zapewnia dyrekcja Zespołu, przygoda z folklorem to sposób nie tylko na fantastyczny czas, ale przede wszystkim nowe znajomości, kolejne umiejętności i udział w twórczym życiu własnego regionu.
Mała Ziemia Myślenicka
Mała Ziemia Myślenicka, tylko z nazwy jest mała. W sześciu grupach występuje występuje ponad 100 dzieciaków. Dzieci pracują w formacjach o nazwach: Poleczka, Krakowiaczek, Mazurek, Kujawiak i Obertasy. Każda z grup jest zróżnicowana pod względem wiekowym i programowym. Najmłodsi zaczynają w Poleczce i z czasem awansują do kolejnych grup, tak by w wieku nastoletnim zatańczyć i zaśpiewać w grupie reprezentacyjnej. Grupy dziecięce w Zespole Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” mają ponad 11 letnią tradycję i od samego początku współpracę z dziećmi podejmują najlepiej wykwalifikowani instruktorzy. W Zespole realizowany jest autorski program edukacyjny obejmujący zarówno część regionalną, jak i ogólnorozwojową, rytmiczną, muzyczną i wokalną.
Kto to może się zapisać?
Do grup dziecięcych podczas tegorocznego naboru zapisać się mogą dzieci w wieku 6 lat. Spełniać należy jednak pewne kryteria wiekowe i organizacyjne. I tak w przypadku dziewczynek przyjmowane będą wyłącznie sześciolatki, zaś w przypadku chłopców rozpiętość wiekowa jest wyższa. W ich przypadku zapisać się mogą chłopcy w wieku od 6 do 11 roku życia.
UWAGA WAŻNE
Dla dzieci w wieku 6 lat (chłopcy i dziewczęta) próby przewidziano we wtorki w godz. 17.15. 18.00 (grupa Poleczka). Dla starszych uczestników zajęcia (wyłącznie chłopców) zaplanowano: Grupa wiekowa 7-8 lat (grupa Krakowiaczek) we wtorki od 18.00 do 18.45, dla grupy wiekowej 9-10 (grupa Mazurek) we czwartek od 16.30 do 18.00 i dla grupy wiekowej 11 lat (grupa Kujawiak) we czwartki od 17.30 do 19.00.
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu – we wtorki dla dzieci w wieku 6 lat w godzinach od 17.15 do 18.00 i czwartki (godz. 16.30 – 18.30) dla dzieci starszych (7-11 lat) w budynku OSP Śródmieście w Myślenicach. Miesięczne czesne wynosi 70 zł od dziecka.
Kiedy zapisy?
Część informacyjna potrwa do 24 września. Zespół chce bowiem dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych najmłodszych artystów. Spotkanie organizacyjne dla rodziców odbędzie się 24 września (wtorek) o godz. 17.15 w budynku OSP Śródmieście w Myślenicach (ul. Kościuszki 16). Dodatkowe informacje udzielane są telefonicznie pod nr telefonu: 501193415. Pierwsze zajęcia odbędą się we wtorek 1 października. Na zajęciach obowiązuje strój do ćwiczeń i baletki.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.