czwartek, 20 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Rządowe wsparcie dla gmin górskich – Myślenice wnioskują o dofinansowanie

Informacja prasowa UMiG Myślenice

Gminy położone na terenach górskich mogą się starać o pomoc finansową z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Rząd Premiera Mateusza Morawieckiego na ten cel przeznaczy miliard złotych, a wśród samorządów ubiegających się o wsparcie znalazła się Gmina Myślenice.

– Korzystamy z możliwości ubiegania się o kolejne środki zewnętrzne, które mogą zasilić nasz budżet. Gmina Myślenice złożyła wniosek do Wojewody Małopolskiego o wsparcie finansowe w ramach środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID -19 dla gmin górskich. Wnioskowaliśmy o kwotę maksymalną zgodnie z wytycznymi Uchwały Rady Ministrów z 12 stycznia bieżącego roku. Nasz wniosek opiewa na 8 milionów złotych. Jednym z kryteriów wysokości wnioskowanej kwoty są środki przeznaczone przez samorząd na inwestycje w latach 2016-2020, a w naszym przypadku jest to ponad 100 milionów złotych. Analizując potrzeby mieszkańców w zakresie inwestycji przedmiotem wniosku jest wsparcie na rozbudowę infrastruktury turystycznej oraz komunalnej związanej z usługami turystycznymi w naszej gminie – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

„Rozwój ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej i komunalnej na terenie miasta i Gminy Myślenice” – to nazwa projektu złożonego przez Gminę Myślenice. Realizacja zadania będzie polegać na rozbudowie bazy turystyczno-rekreacyjnej poprzez kompleksową budowę i przebudowę boisk wielofunkcyjnych, budowę ścieżek rowerowych, pumptracka, czy skate parku. Założeniem jest poprawa warunków turystyczno-rekreacyjno-sportowych wraz z niezbędną infrastrukturą komunalną, której sprawne i prawidłowe działanie jest jednym z niezbędnych warunków do rozwoju Gminy Myślenice.

Szczegółowe informacje o miejscach planowanych inwestycji związanych z budową lub przebudową obiektów infrastrukturalnych wskazanych we wniosku będę mógł podać po rozpatrzeniu wniosku. Uważam, że kompleksowy rozwój turystyczny gminy musi uwzględniać inwestycje, które wymagają nie tylko budowy nowych obiektów, ale też rozbudowy istniejącej infrastruktury. Planujemy już opracowanie dokumentacji na budowę nowych obiektów, a także rewitalizację już istniejących tak, aby spełniały swoją rolę i służyły naszym mieszkańcom oraz turystom, którzy chętnie odwiedzają naszą gminę. Być może pozyskane środki pozwolą na sfinansowanie opracowanych lub koncepcji oraz projektów. To, na jakie inwestycje oraz ich lokalizację, będziemy mogli określić po rozpatrzeniu wniosku oraz informacji jakie środki zostaną przyznane Gminie Myślenice – dodaje burmistrz Myślenic.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.