środa, 29 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Sławomir Szmal w SP w Trzemeśni

Szkoła Podstawowa im. Księdza Profesora Józefa Tischnera w Trzemeśni gościła znamienitych sportowców, a uczniowie mieli możliwość wysłuchania prelekcji na temat zdrowego trybu życia i świadomości prawidłowego odżywiania, treningu mentalnego, a także rozmowy i treningu z legendą polskiego szczypiorniaka – Sławomirem Szmalem.
Sławomir Szmal to rekordzista pod względem występów w reprezentacji Polski w piłce ręcznej, były bramkarz święcący sukcesy zarówno w polskiej ekstraklasie, jak również niemieckiej Bundeslidze w piłce klubowej. Z reprezentacją Polski zdobył trzy medale Mistrzostw Świata, był bliski zdobycia medalu olimpijskiego (Polska zajęła czwarte miejsce), a także w 2009 roku został wybrany najlepszym piłkarzem ręcznym na świecie!
W ramach projektu „Włącz Aktywność ze Sławomirem Szmalem” organizowanego przez BDB Event przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Sławomir Szmal w asyście siatkarki Martyny Kłody oraz psychologa sportowego i pedagoga, byłego siatkarza Marcina Prusa, spotyka się z młodzieżą szkół podstawowych, by zaszczepić w nich pasję do sportu i przede wszystkim aktywnego trybu życia.
Cieszę się, że możemy gościć w Trzemeśni Sławomira Szmala, rekordzistę pod względem występów w reprezentacji Polski piłki ręcznej, a także Martynę Kłodę i Marcina Prusa. Spotkania naszych uczniów z wybitnymi sportowcami są świetną lekcją i mogą zaszczepić sportowego bakcyla. Kto wie, może przyszłość w reprezentowaniu naszego kraju w sporcie znajduje się w Gminie Myślenice i to naszym zadaniem jest stworzenie jak najlepszych warunków i odkrycie talentów wśród dzieci i młodzieży. Podobnie jak projekt Otylia Swim z Otylią Jędrzejczak, jak również Włącz aktywność ze Sławomirem Szmalem, to projekty, z których można wyciągnąć dużą dawkę wiedzy i motywacji do treningów oraz aktywności sportowej – mówił w Trzemeśni burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, witając zaproszonych gości w towarzystwie dyrektora szkoły Andrzeja Jaska oraz wuefistów biorących czynny udział w przeprowadzeniu zajęć sportowych.
To już drugie tego typu spotkanie w Gminie Myślenice. Przed rokiem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Myślenicach w ramach akcji „Włącz aktywność” spotkali się z paraolimpijczykiem Igorem Sikorskim, brązowym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich w Pjongczang.
Spotkanie z młodzieżą rozpoczęło się prelekcją na temat żywienia i zdrowego trybu życia Martyny Kłody, siatkarka plażowa oraz halowa. Później o treningu mentalnym i odpowiednim nastawieniu do otaczającej nas codzienności mówił Marcin Prus, były reprezentant Polski w siatkówce. Uczniowie z tych lekcji mogli wyciągnąć wiele pozytywnych wniosków na temat m.in. umiejętności radzenia sobie z presją.
Finałową częścią spotkania była rozmowa konferansjera Mateusza Stwory ze Sławomirem Szmalem. Legenda polskiego szczypiorniaka opowiadała o swojej zawodowej karierze, początkach treningów, gdy jego pierwszym trenerem drużynowym był własny ojciec, który był szczególnie wymagający wobec własnego syna i za to jest mu wdzięczny, bo zapoczątkował karierę piłkarza ręcznego, która trwała do 40 roku życia. Sławomir Szmal namawiał też do wszelkich aktywności, spacerów ze znajomymi, czy z rodzicami, spędzania czasu na świeżym powietrzu, ale też uprawiania sportu, bowiem osiągnięcie jakiegokolwiek sukcesu w sporcie lub w życiu, musi być poprzedzone wytężoną pracą i prawidłowym podejściem do swoich obowiązków. Zwieńczeniem był wspólny trening piłki ręcznej uczniów z Trzemeśni ze Sławomirem Szmalem.
Foto: Maciej Hołuj

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.