piątek, 12 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Spanish night w MOKiS-ie

Koncerty „Spanish night” orkiestry kameralnej z solistą odbędą się 19. sierpnia 2023 roku w Amfiteatrze w Tarnowie o godz. 18.00, 20.sierpnia 2023 roku na Baszcie Zamku w Czchowie o godz. 17.00 oraz w sali lustrzanej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu 21.sierpnia 2023 roku o godz. 17.00.

Artystami wydarzeń będą – gitarzysta Tomasz Radziszewski oraz orkiestra z Myślenic Polish Art Philharmonic, której dyrektorem artystycznym jest Michał Maciaszczyk.

W programie „Spanish Night” znajdują się najsłynniejsze i ukochane przez publiczność utwory hiszpańskie, nierozerwalnie kojarzone z gitarą.

Tomasz Radziszewski urodzony w Nowej Soli, rozpoczął edukację muzyczną w wieku siedmiu lat tamże. Po ukończeniu PSM I stopnia w klasie gitary Elżbiety Cichockiej, kontynuował naukę w PSM II stopnia w Zielonej Górze pod kierunkiem Jarosława Lewandowskiego. Ukończył studia I stopnia w Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Piotra Zaleskiego, a następnie studia II stopnia w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem Ryszarda Bałauszko i Mateusza Kowalskiego. Artysta od najmłodszych lat brał udział w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, zdobywając liczne laury, a w sumie stając na podium ponad 30 konkursów w kategoriach solowych i kameralnych. Jednym z najważniejszych osiągnięć konkursowych dotychczas okazała się I nagroda w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Tallinie (Estonia), której częścią była przynależność prestiżowej grupy artystów EuroStrings Artists. W związku z nagrodą Tomasz był zapraszany na największe europejskie festiwale jako solista, kameralista i pedagog. Sam dokształcał się na kursach mistrzowskich, których ukończył blisko 20. Szlifował umiejętności u wybitnych mistrzów gitary, m.in. byli to: Sergio Assad, Tilmann Hoppstock, Rafael Aguirre, Łukasz Kuropaczewski, Judicael Perroy, Bernard Hebb, Hubert Kappel, Finn Svit, Johannes Mono, Carlos Pinana, Josef Eotvos, Jeremy Youve. Występował w wielu krajach Europy: w Holandii, Finlandii, Estonii, Chorwacji, Bośni i Hercegowinie, Hiszpanii, Niemczech, Anglii, Austrii, Francji i we Włoszech. Gitarzysta występował także jako solista z orkiestrami: ADDA Sinfonica (Hiszpania), Sound Factory Orchestra, Orkiestrą Symfoniczną Miasta Cottbus (Niemcy), Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej, Orkiestrą Filharmonii Lubelskiej, a także Orkiestrą Kameralną Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Mecenat finansowy i organizacyjny nad działalnością Orkiestry sprawują: gmina Myślenice oraz Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz ze środków promocji STOART.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.