środa, 12 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Speedballowe święto w Sieprawiu ze Sportownią

informacja prasowa Stowarzyszenia SPORTOWNIA

Hala sportowa w Sieprawiu stała się areną zmagań sportowców startujących VII Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Speed-ballu. Zawody otworzyły sezon sportowy wśród czołowych speed-ballistów.

Już po raz siódmy Stowarzyszenie Sportownia zaprosiło do rywalizacji najlepszych speedballistów z różnych regionów kraju. Do Sieprawia zjechali zawodnicy m.in. z Małopolski oraz województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego i dolnośląskiego. W zawodach wystartowało ponad 80 zawodników. Chłopcy i dziewczęta podzieleni na kategorie wiekowe rywalizowali o najlepsze miejsca na podium w turniejach U12, U14 oraz Open.

Turnieje zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: gra singlowa i super-solo. Zawodnicy reprezentujący Sportownię wywalczyli łącznie 11 medali.

– To był bardzo intensywny dzień. Na 12 kortach toczyły się rozgrywki niemal przez cały dzień. Całej imprezie towarzyszył duch sportowej rywalizacji. Zawodnicy włożyli olbrzymi wysiłek w to by zdobyć jak najlepsze wyniki. Zawodami otworzyliśmy kolejny sezon. Przed nami kwalifikacje do kadry polskiej, więc nie zwalniamy tempa – mówi Izabela Janczak-Bizoń ze Stowarzyszenia Sportownia.

Speed-ball to sport wywodzący się z Egiptu, który przywędrował do Polski 10 lat temu i zyskuje coraz większą popularność. Prężny rozwój zawdzięcza przede wszystkim grupie mocno zmotywowanych ludzi, którzy dbają o jego popularyzację i rozwój. Jedną z organizacji prekursorskich jest Stowarzyszenie Sportownia.

Sponsorem Głównym Speed-ball Sportownia jest Orlen

foto: archiwum stowarzyszenia

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.