czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Sportownia w czołówce polskiego speed-balla

informacja prasowa
W połowie grudnia w Krakowskiej Hali UEK odbyły się III Klubowe Mistrzostwa Polski w Speed-Ballu. Zawodnicy Sportowni zakończyli sezon 2022 ze złotym i srebrnym medalem Klubowych Mistrzostw Polski.
Speedbaliści rywalizowali we wszystkich konkurencjach z podziałem na płeć w kategorii juniorów i seniorów. Zawody były przygotowane pod stworzenie rankingu czołowych drużyn w naszym kraju. Rozgrywki odbywały się równolegle na 6 kortach w grze na czas, singlu, deblu i sztafecie.
W turniejach juniorskich Sportownia zajęła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. W turnieju seniorskim wywalczyła złoto. Ale tutaj pierwszym miejscem na podium trzeba było się podzielić. Po dwóch dniach rywalizacji we wszystkich konkurencjach okazało się, że dwa kluby zdobyły po 45 punktów. Sportownia i Speed-ball KRK zremisowały, wobec tego obu klubom przyznano mistrzowskie tytuły.
Sezon 2022 był trudny i przyniósł wiele wyzwań. Mieliśmy spore zmiany w rozstawach zawodników. Tym bardziej cieszy to pierwsze miejsce, bo pokazaliśmy, że zgrany team podoła nawet nieplanowanym zmianom w konkurencjach drużynowych. Chciałam podziękować trenerowi i naszym zawodnikom za ich wkład pracy w całym sezonie. Teraz będzie czas na świąteczny odpoczynek. A od stycznia ruszamy mocno z nowymi działaniami i przygotowaniami do startu kolejnego sezonu – komentuje Izabela Janczak-Bizoń – prezeska Sportowni
foto: archiwum klubowe
[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.