środa, 4 grudniaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Sportowo i charytatywnie

informacja prasowa UMiG Myślenice

Piłka nożna, strzelanie, piłka siatkowa, bieg górski i pokaz trialu rowerowego – emocji sportowych nie brakowało 1 marca w Myślenicach, gdzie odbyła się kolejna edycja charytatywnego Memoriału im. Stacha Cichonia ze zbiórką na leczenie Marysi Miąsko.

Cykliczna impreza organizowana dla uczczenia pamięci o Stanisławie Cichoniu, byłym nauczycielu, działaczu sportowym, społeczniku, przewodniku i miłośniku górskich wycieczek, ale także ma charytatywny charakter pomagając potrzebującym. Łącznie podczas finału 1 marca udało się zebrać kwotę 65 438,81 zł, która jednak nie jest ostateczna, gdyż w weekend 7-8 marca odbędą się jeszcze Maraton Zumby oraz Spektakl Grupy Misterium ze zbiórką w ramach Memoriału im. Stacha Cichonia.

Na łączną zbiórkę dla Marysi Miąsko złożyły się między innymi kwoty z wpisowych od drużyn na turnieje piłki nożnej, czy piłki siatkowej, datki od sponsorów, ale także całkowity dochód z wydarzeń towarzyszących, animacji dla dzieci, loterii fantowej, licytacji i Biegu Tropem Wilczym, który znaczną kwotą zasilił memoriałową zbiórkę. Cieszę się przede wszystkim, że w finałowej części naszej imprezy hala widowiskowo-sportowa wypełniła się po brzegi, a sam mecz finałowy trzymał w napięciu do samego końca i do rozstrzygnięcia potrzebne były dopiero rzuty karne. Dziękuję wszystkim za wsparcie i udział oraz zapraszam na wydarzenia w kolejny weekend – mówi Marek Pajka, który koordynował organizację Memoriału im. Stacha Cichonia.

Wynajem obiektów, zakup pucharów i nagród na tegoroczny Memoriał im. Stacha Cichonia zapewnił Urząd Miasta i Gminy Myślenice, a impreza odbywała się pod honorowym patronatem burmistrza Jarosława Szlachetki, który w finałowej części wręczał nagrody najlepszym drużynom w obecności wiceburmistrza Mateusza Sudra oraz Michała Funka, prezesa spółki Sport Myślenice, jednego z głównych partnerów naszego wydarzenia.

Gratuluje wszystkim zwycięzcom zarówno w turnieju piłkarskim, jak i biegu Tropem Wilczym, siatkówce i strzelaniu, ale także pozostałym, którzy brali udział i tym samym przyczynili się do charytatywnej zbiórki dla Marysi Miąsko. To bardzo ważne, że razem możemy pomagać potrzebującym oraz wspominać pana Stanisława Cichonia organizowanym Memoriałem. Dziękuję za tak liczną obecność, udział w akcjach charytatywnych i otwarte serca – mówił w finałowej części Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Finałowe rozgrywki turnieju piłki nożnej z udziałem ośmiu najlepszych zespołów wyłonionych spośród 24 jakie wystąpiły w eliminacjach, były bardzo wyrównane i do samego końca ważyły się losy awansu do półfinałów. Ostatecznie w najlepszej czwórce znalazły się ekipy Cavalieros i Lambada FC oraz Byfa i zespół o nazwie „Powiem Ci w Poniedziałek”. Zwycięzcami półfinałów okazali się Lambada FC oraz Powiem Ci w Poniedziałek i to te drużyny zameldowały się w wielkim finale. Trzecie miejsce w rzutach karnych wywalczyli zawodnicy Cavalieros, pokonując Byfę.

W finale po golach Karola Raka i Waldemara Luberdy drużyna Powiem Ci w Poniedziałek odskoczyła na trzybramkowe prowadzenie i na cztery minuty przed końcem wydawało się, że zwycięstwo ma w kieszeni. Lambada jednak doprowadziła do remisu 5:5 niemal w ostatniej akcji meczu i potrzebna była dogrywka, a jak się później okazało także rzuty karne. W tej serii gracze Powiem Ci w Poniedziałek byli lepsi i sięgnęli po triumf w całych rozgrywkach.

Najlepszym strzelcem turnieju był Karol Rak z drużyny Powiem Ci w Poniedziałek z 12 bramkami na koncie, najlepszym zawodnikiem rozgrywek wybrano Marka Ponomarenkę z Lambady, a najlepszym bramkarzem Marka Pajkę z Cavalieros.

Tuż przed finałem licznie zebrani widzowie obejrzeli pokaz trialu rowerowego w wykonaniu Dawida Wacławczyka, a te wydarzenia przeplatane były licytacjami. Fanty, które cieszyły się największą popularnością to między innymi szalik Polski z autografem Roberta Lewandowskiego, piłka z autografem Zbigniewa Bońka, koszulki Juventusu Turyn, Cracovii, Barcelony, czy Lechii Gdańsk oraz gadżety od firmy Mercedes. Łącznie tylko z licytacji udało się zebrać blisko 17 tysięcy złotych. Przez cały dzień trwała loteria fantowa, z której każdy los wygrywał gadżet oraz cukierenka i spiżarenka z domowymi wypiekami i przetworami.

Po turnieju piłkarskim rozegrano finały turniejów piłki siatkowej. W turnieju „Lejdis” wygrał zespół „Naprzód Grażyny”, pokonując w finale „Buzdyganki” 3:0, natomiast na najniższym stopniu podium znalazły się Walkirie. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Izabelę Gablankowską. W „Zakręconym Turnieju Piłki Siatkowej”, w którym występowały drużyny mieszane złożone zarówno z mężczyzn jak i kobiet, skład drużyny był wybierany przez losowanie. Wygrał zespół „Klakiery”, a w finale wygrał z drużyną „Dumcia i Tosiek”. Brązowe medale zdobyła drużyna „Musimy ze Ślepym”, a najlepszymi zawodnikami wybrano Darię Kędziorę oraz Macieja Mirka.

W Biegu Tropem Wilczym, który wystartował w niedzielę o 10:00 na dwóch dystansach najlepszy na 10 kilometrów był Marcin Rachwał, wyprzedzając Rafała Szczurka i Janusza Gawrona. W kategorii kobiet pierwsza metę przekroczyła Bożena Sikora, a za nią uplasowały się Kaja Milanowska-Zabel oraz Barbara Fornalik. Na trasie honorowej na 1963 metry wygrał Mariusz Pustuła przed Mariuszem Trytko i Szymonem Ostafinem. Zbiórkę w ramach charytatywnego Memoriału im. Stacha Cichonia wspierali wszyscy uczestnicy biegu, przekazując wolny datek do puszki podczas odbioru pakietu startowego. Bieg w ramach akcji „Biegnę dla Marysi” wsparł też PKO Bank Polski, który przeznaczył na leczenie dziewczynki 10 tysięcy złotych.

foto: Maciej Hołuj

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.