poniedziałek, 29 kwietniaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Srebrny medal Kuby Tomery

informacja prasowa sekcji zapasów i sumo KS Dalin Myślenice

W hali sportowej katowickiego MOSiR-u odbywał się XVI Międzynarodowy Memoriał Zapaśniczy im. Jana Czai i Jana Adamaszka. W turnieju, który zdobywa coraz wyższą rangę uczestniczyło 158 zawodników z 15 klubów polskich i trzy ekipy zagraniczne. KS Dalin w towarzystwie trenera Wojciecha Grywalskiego reprezentował Jakub Tomera w kat. wagowej do 32 kg w grupie dzieci. Była to jedna z najliczniej obsadzonych grup, tym bardziej cieszy, że Kuba wywalczył srebrny medal. Łącznie Kuba stoczył cztery walki, z których przegrał tylko w finale z Natanem Bolharczukiem z KS Bieżanowianka Kraków. Najładniejsze ze stoczonych przez zawodnika Dalinu pojedynków były walki eliminacyjne – szczególnie z Piotrem Patyną z Katowic oraz walka półfinałowa z Piotrem Środą z Wierzbicy, w których Kuba nie stracił ani jednego punktu. Dla porównania w ubiegłym roku Kuba zajął ósme miejsce.

Jakub Korbas i Kacper Żelazny nie uczestniczyli w zawodach, ponieważ za trzy tygodnie wyjeżdżają do Szwajcarii na Mistrzostwa Europy Młodzików w sumo i to będzie dla nich najważniejszy tegoroczny start.

Sekcja zapaśnicza i sumo KS Dalin przyjmuje zapisy na ćwiczenia ogólnorozwojowe dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Zapisy przyjmują trenerzy w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17,00 – 18,00 w hali sportów walki na Zarabiu. Najniższe składki, pierwszy miesiąc gratis.