czwartek, 20 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Stawy w Osieczanach połączone

Polski Związek Wędkarski Koło w Myślenicach, przy wsparciu PKN ORLEN, zrealizował projekt połączenia stawów wędkarskich w Osieczanach koło Myślenic. Dzięki tej inwestycji możliwy będzie szybszy rozwój edukacji sportowej dzieci i młodzieży w prowadzonej przez myślenickie koło PZW Szkółce Wędkarstwa Sportowego. Na chwilę obecną ależy do niej 10 młodych adeptów.

Celem prowadzonych przez dyplomowanych instruktorów całorocznych zajęć jest przybliżenie sztuki wędkarstwa od podstaw. Zimą w siedzibie koła prowadzone są warsztaty teoretyczne na temat zagadnień związanych z wędkarstwem. Po okresie zimowym, zajęcia przeniosą się na łowisko „Stawy Osieczany”, gdzie podopieczni zdobędą praktyczne umiejętności m.in. łowienia, podbierania, odhaczania, uwalniania i zanęcania ryb oraz poznają w praktyce zasady zachowania na łowisku.

Zrealizowany projekt połączenia stawów wędkarskich ma jeszcze jedną zaletę – umożliwi migrację narybku z najmniejszego i najbardziej znaturalizowanego zbiornika stanowiącego tarlisko, do stawu środkowego. Potrzeba połączenia stawów, zauważalna była już od wielu lat.

Swobodne przemieszczania się narybku oraz innych gatunków ryb pomiędzy stawami, spowodowało wyrównanie obsady rybostanu w obu stawach. – Taka inwestycja z pewnością ułatwi rozgrywanie zawodów wędkarskich i prowadzenie zajęć praktycznych w Szkółce Wędkarskiej przy kole PZW Myślenice – mówi Stanisław Szlachetka, Prezes Koła PZW Myślenice.

Zarząd PZW Koło Myślenice serdecznie zaprasza wszystkich „małych wędkarzy” do zapisywania się na lekcje Szkółki Wędkarskiej przy kole PZW Myślenice, a dorosłych do zdania egzaminu na kartę wędkarską.

Na zdjęciu: Stawy osieczańskie

foto: Maciej Hołuj

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.