wtorek, 21 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Straż Miejska w walce z epidemią

Epidemia koronawirusa, zmusiła wszystkich do wielu zmian w codziennym życiu. Związana z niewidocznym zagrożeniem sytuacja sprawiła, że trzeba było wprowadzić wiele ograniczeń i nowych procedur, które nie są dla nikogo wygodne.
Obecnie w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa ogromne znaczenia ma ścisła współpraca wielu służb. Tysiące strażników miejskich i gminnych wraz policjantami oraz wiele innych służb mundurowych w całej Polsce ramię w ramię każdego dnia wspiera działania służby zdrowia i innych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w walce z rozpowszechniania się choroby zakaźnej COVID-19. Służba Państwu i wspólnocie lokalnej, ochronna porządku publicznego i bezpieczeństwa ludzi dziś ma dla wielu mundurowych kluczowe znaczenie, tym bardziej, że odbywa się ona nawet z narażeniem swojego zdrowia i życia. Każdego dnia policjanci i strażnicy patrolują miejsca publiczne i podejmują działania zapobiegające nie przeciw społeczeństwu, jak to niektórzy chcą komentować, a przeciw realnemu zagrożeniu rozpowszechniania się śmiertelnej dla wielu choroby zakaźnej. Do zadań mundurowych należy przede wszystkim zapobieganie gromadzenia się ludzi w przestrzeni publicznej. Kontrola parków, skwerów, terenów rekreacyjnych i zielonych pod kątem przestrzegania nowych zakazów wstępu w te miejsca oraz przestrzegania zasad kwarantanny. Straż Miejska prowadzi również działania informacyjne związane z wydawaniem komunikantów i apeli, aby ograniczyć wyjścia z domów do niezbędnego minimum. Tutaj prosimy naszych mieszkańców o wyrozumiałość bowiem pozostałe zadania straży miejskiej mają być realizowane wyłącznie w zakresie, w jakim służą prowadzeniu działań związanych z weryfikacją wykonywania ww. nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów, związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się epidemii. Poświęcenie, wysiłek, pomoc, odpowiedzialność, solidarność – to wartości, które przyświecają wszystkim służbom walczącym z epidemią koronawirusa. Pracownicy służb medycznych i mundurowych pomimo zbliżających się świat Wielkanocnych mają teraz wyjątkowo trudny czas. Dlatego zostańmy w domach, abyśmy wszyscy kiedyś mogli do nich zdrowi wrócić.
Dziś 7 kwietnia przypada Światowy Dzień Zdrowia, pomyślmy o wszystkich lekarzach, ratownikach medycznych, pielęgniarkach, salowych, laborantach i innych osobach dbających o ochronę zdrowia. Oddając im należny szacunek miejmy szacunek dla naszego zdrowia i naszych bliskich. Kwarantanna ma sens gdy jest ciągła nie zmarnujmy dotychczasowego naszego wysiłku, za który wszystkim gorące dziękujemy i prosimy o więcej. Zrezygnujmy z dotychczasowych nawyków, biegania, spacerowania, wiosna na nas poczeka, słońce zawsze będzie równie mocno dla nas świeciło co teraz, bądźmy dla siebie wyrozumiali. A z okazji zbijających się świąt Zmartwychwstania Pańskiego w imieniu myślenickich funkcjonariuszy Straży Miejskiej życzę radosnej nadziei, a także serdecznych spotkań w gronie rodzinnym
Tomasz Burkat Komendant Straży Miejskiej w Myślenicach

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.