sobota, 20 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Sukces gminy Dobczyce

Znane są oficjalne wyniki prestiżowego Rankingu Gmin Małopolski 2020. Gmina Dobczyce trafiła do czołówki najlepszych gmin Małopolski oraz utrzymała pozycję Lidera Powiatu Myślenickiego! W Rankingu Gmin Małopolski 2020 Gmina Dobczyce zajęła wysokie 7. miejsce na 179 ocenianych gmin, a tym samym znacznie poprawiła zeszłoroczną pozycję, awansując z 20. miejsca i wyprzedzając takie gminy jak m.in. Zakopane, Skawina, Wieliczka czy Oświęcim.
Satysfakcji nie kryje Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Tomasz Suś – To dla nas kolejne wyróżnienie i powód do dumy, ale przede wszystkim motywacja do dalszych działań. Cieszę się, że ciągły rozwój Gminy Dobczyce jest tak znakomicie oceniany i dostrzegany na forum samorządowej Małopolski – mówi burmistrz.
Przewodnicząca Rady Miejskiej w Dobczycach Małgorzata Jakubowska zwraca także uwagę na ważny czynnik społeczny. – Nie da się ukryć, że mieszkamy w wyjątkowym miejscu. Obok wyróżniających nas walorów krajobrazowych i kulturowych, mamy przede wszystkim wspaniałą społeczność – najcenniejszy kapitał, jakim możemy dysponować. To właśnie ludzie – społecznicy, działacze, mieszkańcy nadają tor rozwojowi gminy. To nasz wspólny sukces.
Ranking Gmin Małopolski organizuje FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji wspólnie z Urzędem Statystycznym w Krakowie. Obie instytucje opracowały wskaźniki, aby na ich podstawie ocenić działalność władz samorządowych 179 gmin regionu (bez miast na prawach powiatu: Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa).
Miejsce w rankingu to syntetyczny wynik kilkunastu wskaźników, obrazujących różne sfery życia wspólnot lokalnych w Małopolsce. Wskaźniki te są zróżnicowane i mają w swoim zamierzeniu pokazywać jakość życia w poszczególnych częściach regionu. Gminę Dobczyce wyróżnia m.in. wysoka klasyfikacja ze względu na wydatki inwestycyjne czy pozyskane dofinansowanie ze środków unijnych, świetnie na tle Małopolski wypadają także wyniki ubiegłorocznych ósmoklasistów. Gmina Dobczyce zalicza się także do gmin, w których cała powierzchnia objęta jest obowiązującymi miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.