wtorek, 21 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Sukces Jana Masteli

informacja prasowa

Wspaniały sukces osiągnął Jan Mastela podczas odbywającego się na terenie Polski w Suwałkach Pucharu Europy Seniorów i Juniorów w Sumo. Janek wywalczył srebrny medal w grupie Juniorów pokonując trzech przeciwników, a przegrał tylko walkę finałową z zawodnikiem ukraińskim Damirem Kupreshvili.

W grupie seniorów reprezentant Dalinu Myślenice walczył w dwóch kategoriach wagowych: do 85 kg i w kategorii Open. W swojej kategorii do 85 kg zajął siódme miejsce. Pierwszą walkę przegrał również z zawodnikiem ukraińskim Sviatoslavem Semykrasem, który następnie wywalczył złoty medal, a w kolejnej został pokonany przez swojego największego rywala z drużyny narodowej Dawida Kurasia. W kategorii Open, w której walczyło 14 zawodników Jan Mastela wygrał z Marcinem Choroszuchą, a następnie przegrał z Gruzinem Luką Azashvilm zajmując miejsce w połowie stawki (7 miejsce).

Cieszy nas postawa Jana Masteli, który znowu pokazał, że jest w ścisłej czołówce. Walcząc w kategorii Open pokonał srebrnego medalistę z kat. do 85 kg Pucharu Europy Seniorów Marcina Choroszuchę. Podczas Pucharu Europy Juniorów „Poland Open”, walcząc z drobną kontuzją pokonał również utytułowanych zawodników: Dawida Kurasia – brązowego medalistę z zawodów seniorskich i Marcina Nowakowskiego. Wszyscy wymienieni należą do ścisłej czołówki kadr narodowych seniorów i juniorów w sumo. Z tego wynika, że gdyby nie fatalne losowanie Janek Mastela miałby duże szanse powalczyć o medal również w grupie Seniorów.

Sponsorem Głównym KS Dalin jest PKN Orlen.

Foto: archiwum klubowe (na zdjęciu trener Ryszard Szpakiewicz oraz Jan Mastela

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.