czwartek, 20 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Sukces młodych piłkarek Respektu Myślenice

O dużego formatu niespodziankę postarały się zawodniczki Respektu Myślenice w kategorii U-12 wygrywając wszystkie mecze i nie tracąc ani jednej bramki zameldowały się w finałach turnieju „Z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Na obiektach Com-Com Zone w Krakowie odbył się finał wojewódzki turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii u12 dziewcząt!

Zawodniczki Respektu zajęły 1pierwsze miejsce, wygrywając wszystkie mecze bez straty bramki(!) w fazie grupowej oraz finałowej, a to oznacza, że awansowały do etapu ogólnopolskiego, który w dniach 12-14 czerwca odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Młode piłkarki Respektu pod okiem Trenera Kamila Mistarza pokazały się z bardzo dobrej strony, odważne otwierając każdą akcję krótko od bramki, oraz chętnie wchodząc w drybling w każdej części boiska, co przełożyło się na mnóstwo bramek po indywidualnych oraz zespołowych akcjach. Dodatkowo najlepszą strzelczynią całego turnieju została Ania Filipek.

– Jest to dla nas bardzo duży sukces, pamiętam, jak tworzyliśmy grupę młodzieżowa i mieliśmy 5 zawodniczek, ale nie poddaliśmy się lecz daliśmy sobie czas, zdarzało się nawet, że trening odbywał się dla 2 lub 3 dziewczynek, dziś mamy ich około 40, mieszkają w różnych regionach więc chylę czoła przed rodzicami, za to, że przywożą je na treningi, choć niejednokrotnie z bardzo daleka. Podziwiam ich współpracę i organizację, ustalają między sobą kto jedzie na trening i po drodze zabiera dzieci – to zaangażowanie i praca dały dziś owoc, który jest nagrodą dla dziewczynek za wysiłek, a dla rodziców powodem do dumy. Dziękuję Trenerowi Kamil Mistarz za pracę, którą czyni, za wytrwałość i stanowczość, dziękuję trenerowi Przemkowi Senderskiemu, który na co dzień pracuje z seniorkami, ale wiem, że współpracuje z Kamilem i że tworzą świetny duet. Cieszę się, że Przemek dzieli się wiedzą i doświadczeniem z Kamilem, a Kamil czerpie z jego wiedzy. Razem zbudowali mocny zespół – Respekt Team – a siła jest w zespole jako całości. Dziękuje wszystkim, którzy pomagają w tym, aby Respekt funkcjonował. Kiedy pogratulowałam Kamilowi sukcesu odpowiedział – ja również gratuluję bo to praca wszystkich osób i dziękuję za pomoc w tym, aby ta grupa dobrze funkcjonowała – dziękuję zatem Zarządowi, jak również… sobie – mogę powiedzieć, że jestem dumna z nas jako z zespołu od Orliczek po Seniorki, z rodziców i wszystkich działaczy – powiedziała w podsumowaniu sukcesu młodych zawodniczek Respektu dyrektor sportowy klubu Magdalena Gorzelany-Dziadkowiec

Skład drużyny, która osiągnęła sukces: Emilka Magiera, Sylwia Kuchnia, Patrycja Mazur, Alicja Rapacz Ali Ali, Ania Filipek, Zosia Latocha, Martyna Studnicka, Justyna Ślęzak

Wyniki finału małopolskiego U-12 dziewcząt:

1. Respekt Myślenice

2. UKS Trójka Weronica Staszkówka Jelna

3. AP Przeciszów

4. AZS UJ Kraków

5-8: Starówka Nowy Sącz, Okocimski Brzesko, SP Wierzchosławice, SP Kryg

9-12: SP Leśnica, Jedynka Miechów, AP English Football, Orzeł Nidzica.

MVP: Nadia Wszołek (Staszkówka), król strzelców: Anna Filipek (Respekt), najlepsza bramkarka: Natalia Górka (Przeciszów).

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.