Sukces myślenickiego sumity

Przeczytało: 123

Informacja prasowa sekcji zapaśniczej KS Dalin
Puchar Polski Kadetów był ostatnim turniejem, na którym zawodnicy zdobywali punkty rankingowe do wyjazdu na Mistrzostwa Europy, które w tym roku odbędą się na Węgrzech. Do punktacji liczą się tylko pozycje medalowe, dlatego m.in. poziom był wysoki i rywalizacja bardzo zacięta.
Ze względu na ograniczone środki finansowe oraz brak szansy na awans pozostałych zawodników Klub Sportowy Dalin reprezentował tylko jeden sumita – Jan Mastela, który walczył w kategorii do 85 kg i w kategorii open. Janek spisał się bardzo dobrze zdobywając złoty medal w swojej kategorii wagowej i tym samym zapewnił sobie udział w Mistrzostwach Europy. W trakcie turnieju wygrał sześć walk w finale pokonując Sławomira Ochała z Lubziny. W kategorii open nie poradził sobie ze znacznie cięższymi przeciwnikami i zajął siódme miejsce. Janek był jednym z czterech reprezentantów Małopolski, którzy walczyli o awans. Na Węgry pojadą również Jan Grabowski i Dariusz Korczyński z Krakowa, którzy także zajęli pierwsze miejsca w Pucharze Polski.
W połowie nadchodzącego tygodnia Zarząd Polskiego Związku Sumo zatwierdzi skład reprezentacji. Dużą szansę na awans ma również Krzysztof Szpakiewicz, który rywalizuje z Mateuszem Pieszakiem mającym identyczną liczbę punktów rankingowych w grupie juniorów. Trener kadry narodowej – Marek Konieczny w kategorii do 60 kg wytypował naszego zawodnika, ponieważ w ubiegłym roku wywalczył on tytuł Mistrza Europy Kadetów.
Foto: archiwum klubowe