czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Sukces myślenickiego sumity

Informacja prasowa sekcji zapaśniczej KS Dalin
Puchar Polski Kadetów był ostatnim turniejem, na którym zawodnicy zdobywali punkty rankingowe do wyjazdu na Mistrzostwa Europy, które w tym roku odbędą się na Węgrzech. Do punktacji liczą się tylko pozycje medalowe, dlatego m.in. poziom był wysoki i rywalizacja bardzo zacięta.
Ze względu na ograniczone środki finansowe oraz brak szansy na awans pozostałych zawodników Klub Sportowy Dalin reprezentował tylko jeden sumita – Jan Mastela, który walczył w kategorii do 85 kg i w kategorii open. Janek spisał się bardzo dobrze zdobywając złoty medal w swojej kategorii wagowej i tym samym zapewnił sobie udział w Mistrzostwach Europy. W trakcie turnieju wygrał sześć walk w finale pokonując Sławomira Ochała z Lubziny. W kategorii open nie poradził sobie ze znacznie cięższymi przeciwnikami i zajął siódme miejsce. Janek był jednym z czterech reprezentantów Małopolski, którzy walczyli o awans. Na Węgry pojadą również Jan Grabowski i Dariusz Korczyński z Krakowa, którzy także zajęli pierwsze miejsca w Pucharze Polski.
W połowie nadchodzącego tygodnia Zarząd Polskiego Związku Sumo zatwierdzi skład reprezentacji. Dużą szansę na awans ma również Krzysztof Szpakiewicz, który rywalizuje z Mateuszem Pieszakiem mającym identyczną liczbę punktów rankingowych w grupie juniorów. Trener kadry narodowej – Marek Konieczny w kategorii do 60 kg wytypował naszego zawodnika, ponieważ w ubiegłym roku wywalczył on tytuł Mistrza Europy Kadetów.
Foto: archiwum klubowe

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.