poniedziałek, 22 kwietniaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Sukces orlików „Orła” Myślenice

Informacja prasowa

Orliki „Orła” Myślenice pod wodzą trenera Jacka Łętochy sięgnęły po tytuł halowego mistrza Podokręgu Piłki Nożnej Myślenice. To szczególnie udana zima dla grup młodzieżowych Orła, które na pięć rozegranych turniejów zdobyły aż cztery mistrzostwa w swoich kategoriach wiekowych!

Zespół reprezentowany przez wychowanków szkółki Orliki Myślenice, składający się głównie z utalentowanych zawodników rozwijających się w miejscowej szkółce od samego początku swojej piłkarskiej edukacji, potwierdził swoją wyjątkową jakość, triumfując zarówno w eliminacjach, jak i w zaciętym finale turnieju.

Podopieczni trenera Łętochy imponująco wygrali wszystkie mecze, co świadczy nie tylko o ich umiejętnościach, ale także o solidnym szkoleniu oferowanym w miejscowej szkółce piłkarskiej. Warto zauważyć, że większość graczy ma zaledwie 10-11 lat, jednakże ich doświadczenie zdobywane w Orlikach przez kilka lat przyniosło im znakomite efekty i potwierdzają niejako zaawansowane umiejętności.

Sukces drużyny nie jest przypadkowy, bowiem zwycięstwo w Halowych Mistrzostwach Podokręgu Myślenice to też obrona tytułu zdobytego w grudniu, gdzie Orliki sięgnęły po zwycięstwo w turnieju Małopolska Zima, gdzie zdobyły mistrzostwo powiatu myślenickiego i reprezentowały podokręg na szczeblu wojewódzkim wśród najlepszych drużyn z całej Małopolski. Teraz, w hali, chłopcy z „Orła” udowodnili, że są najlepsi, zdobywając kolejne trofeum.

Warte uwagi jest także indywidualne wyróżnienie dla Bartłomieja Ruska, który wielokrotnie imponował swoimi interwencjami, a spośród wszystkich golkiperów w turnieju stracił najmniej, zaledwie trzy bramki. Najlepszym strzelcem zespołu okazał się Jan Krężelok, który zapisał na swoim koncie imponujące siedem goli. To nie tylko indywidualny sukces, ale również ważny wkład w ogólny triumf drużyny.

Orliki dołączyły teraz do sukcesów osiągniętych przez grupy młodzieżowe Orła Myślenice, tworząc tym samym niezwykle silną drużynę. Orzeł Myślenice może tym samym pochwalić się dominacją w czterech kategoriach wiekowych, zdobywając cztery mistrzostwa na pięć rozegranych turniejów. Jest to bez wątpienia historyczny moment, gdy jeden klub tak zdominował Halowe Mistrzostwa Podokręgu Myślenice, zdobywając tytuły mistrzowskie w juniorach starszych, juniorach młodszych, trampkarzach, a także w orlikach. To wielki sukces, który zapisze się na stałe w historii lokalnego piłkarskiego krajobrazu. Gratulacje dla wychowanków Orła Myślenice za tę imponującą dominację na halowych boiskach, a teraz czas na odpowiednie przygotowanie i kolejne sukcesy już na zielonej murawie w wiosennych rozgrywkach!

Foto: archiwum klubowe

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.