środa, 12 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Sumici Dalinu w Mistrzostwach Europy

W zawodach uczestniczyło 442 zawodników z 14 państw. Do reprezentacji Polski zakwalifikowało się dwóch zawodników KS Dalin Myślenice. Byli to Kacper Żelazny w kat. wagowej powyżej 70 kg w grupie młodzików i Jan Mastela w kat. wagowej do 90 kg w grupie Juniorów. Bardzo dobrze powalczył Jan Mastela zdobywając brązowy medal w swojej kategorii. Pierwszą walkę wygrał awansem dzięki wolnemu losowi, lecz w następnej trafił na jednego z faworytów – MykyFurmanowa z Ukrainy. Walka była bardzo zacięta zakończona pięknym rzutem wykonanym przez Janka. Niestety w półfinale zaliczył wpadkę z Węgrem Beregim Balazsem i pozostała tylko walka o brązowy medal z zawodnikiem wyłonionym w wyniku walk repasażowych. Rywalizację wygrał Gruzin Giorgi Romelashvili i właśnie z nim spotkał się nasz zawodnik.Janek nie był faworytem tego starcia ponieważ przeciwnik górował nad nim posturą i potężną siłą. Walka o medal dostarczyła kibicom sporo emocji. Zapewnili ogłuszający doping, który spowodował dodatkową mobilizację, w wyniku której Janek zdecydowanie wygrał walkę o medal.

Kacper Żelazny, który walczył w najcięższej kategorii wagowej w grupie młodzików nie miał szczęścia podczas losowania. Już w pierwszej walce natrafił na późniejszego złotego medalistę – zawodnika Ukrainy Dmitro Volosahanowskiego. Z kolei w repasażach spotkał się z Węgrem Kornelem Korponai. Mimo, że walczył bardzo ładnie, nie wytrzymał napięcia i został skontrowany podczas próby rzutu. Ostatecznie zajął miejsce 7 – 8 egzekwo.

Uważam, że nasi zawodnicy zasłużyli na pochwałę, lecz jak to często bywa pozostał pewien niedosyt. Janek w pierwszej walce wyeliminował faworyzowanego zawodnika Ukrainy i moim zdaniem finał był na wyciągnięcie ręki. Niestety w półfinale zabrakło pomysłu na wygraną. Kacper z kolei w ostatniej chwili został powołany do reprezentacji Polski, poza tym był debiutantem na ME i uważam, że zjadła go trema.

Zarząd KS Dalin, zawodnicy i trener składają serdeczne podziękowanie państwu Marcie i Janowi Sawickim za sfinansowanie wyjazdu, oraz panu Jarosławowi Bochenkowi za nieodpłatne udostępnienie niezawodnego samochodu Seat Leon. Składamy również podziękowanie dla Starostwa Powiatowego w Myślenicach za ufundowanie sprzętu sportowego – dresu reprezentacyjnego, oraz kostiumów zapaśniczych.

foto: archiwum

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.