sobota, 20 kwietniaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Sumici Dalinu z medalami

W Pucharze Polski Młodzików, Kadetów i Dzieci rozgrywanym w Kielcach uczestniczyła rekordowa ilość 608 zawodników i zawodniczek z prawie 40 klubów i szkół z całej Polski. Zdecydowaną większość stanowili sumici z grup Młodzików i Kadetów. KS Dalin reprezentowało dwóch zawodników, którzy zajmowali czołowe miejsca w rankingu na wyjazd z reprezentacją Polski na Mistrzostwa Europy Młodzików do Estonii. Łącznie reprezentacja Małopolski liczyła 16 osób – w tym trzech trenerów. Wyjazd na zawody został dofinansowany przez Małopolski Związek Stowarzyszeń Kultury Fizycznej. Nasi zawodnicy osiągnęli olbrzymi sukces zdobywając medale złoty i srebrny w bardzo mocno obłożonym turnieju. Jakub Korbas pomimo, że nie zredukował wagi do 65 kg, wywalczył złoto w kat. do 70 kg, pokonując pięciu przeciwników w wyższej kategorii wagowej. W finale Kuba spotkał się z Krzysztofem Perzem z Kobylina, którego pokonał.

Nieco mniej szczęścia miał Kacper Żelazny, który wygrał trzy walki w kat. wagowej +85 kg z Mateuszem Wolnym z Kielc, Danielem Mosiorem z Lubziny i Patrykiem Klimczakiem z Kaławy . Finałową walkę stoczył dwukrotnie, lecz decyzja sędziów była jednoznaczna. Wygrał zawodnik z Lubziny, a Kacper zajął drugie miejsce.

Podsumowując: zawodnicy Dalinu zajmują pierwsza miejsca w Rankingu do Mistrzostw Europy: Jakub Korbas z przewagą 3 punktów do kolejnego zawodnika w kat. wagowej do 70 kg i również pierwsze z przewagą 1 punktu w kat. wagowej do 65 kg, którą prawdopodobnie odpuści, Kacper Żelazny również zajmuje exe quo 1 miejsce w Kat, +75 kg. Do reprezentacji Polski na ME kwalifikuje się po dwóch zawodników w każdej kat. wagowej. We wrześniu odbędzie się ostatni turniej kwalifikacyjny – Mistrzostwa Polski Młodzików w Łodzi.