czwartek, 20 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Sumici Dalinu z sukcesami w MP młodzików

informacja prasowa

W Mistrzostwach Polski Młodzików w Sumo walczyło 142 zawodników z29 klubów. Klub Sportowy Dalin reprezentowali: Jakub Korbas w kat. wagowej do 75 kg i Kaper Żelazny w kat. +85 kg. W składzie reprezentacji Małopolski walczyła również Amelia Malik – zawodniczka KS Bieżanowiaka Kraków zajmując piąte miejsce. Wyjazd na zawody został dofinansowany przez Małopolski Związek Stowarzyszeń Kultury Fizycznej. Nasi zawodnicy wrócili z trzema medalami: 1 złotym indywidualnie i 2 srebrnymi za drużynówkę.

Zawody w Kwidzyniu były równocześnie ostatnim etapem kwalifikacji do tegorocznych Mistrzostw Europy, które odbędą się w Szwajcarii. Przed zawodami w Kwidzyniu sytuacja zawodników KS Dalin była trudna. Prawie pewny awansu był Jakub Korbas w kat. do 75 kg, Kacper Żelazny był na czwartym miejscu w rankingu i do otrzymania powołania do reprezentacji musiał wygrać zawody. Kacper spełnił ten warunek w stu procentach pokonując wszystkich swoich przeciwników: Kacpra Furmaniaka ze Strzelec Opolskich, Arkadiusza Ptaka z Olsztyna, a w finale wygrał w pięknym stylu z Piotrem Grelą z Łodzi. Jakub natomiast pierwszą walkę przegrał z utytułowanym Tomaszem Olejniczakiem ze Skarbimierza (późniejszy tryumfator w kat. Open), a do drugiej walki wyszedł zupełnie nieprzygotowany i przegrał ją zajmując dziewiąte miejsce.

Po przerwie obiadowej nastąpiło uroczyste wręczenie przez Andrzeja Jedynaka – szefa Sztabu Wyszkolenia PZS Dyplomów Instruktora Sumo. Otrzymali je m.in. byli zawodnicy KS Dalin Wojciech Grywalski i Krzysztof Szpakiewicz.

Po zakończeniu walk w konkursie indywidualnym rozpoczęły się walki w turnieju Drużynowych Mistrzostw Polski, do którego zgłosiło się 12 zespołów czteroosobowych. Drużyna Dalinu pod kierownictwem Wojciecha Grywalskiego składała się z Jakuba Korbasa, Kacpra Żelaznego i zawodnika ze Strzelec Opolskich Kacpra Furmaniaka. Podobnie jak w ubiegłym roku nasi zawodnicy wywalczyli srebrny medal, wygrywając w półfinale z ubiegłorocznym tryumfatorem – Samsonem Kobylin, lecz w finale przegrali z Masterem Łódź. W turnieju drużynowym zrehabilitował się Jakub Korbas wygrywając wszystkie cztery walki, Kacper Żelazny wygrał trzy i przegrał jedną, a zawodnik wypożyczony dwie wygrał i dwie przegrał.

Wstępnie obaj zawodnicy spełniają kryteria do awansu do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy, natomiast oficjalną decyzję w najbliższym czasie podejmie Polski Związek Sumo. Dodatkowym atutem jest ich wspaniała postawa podczas Drużynowych Mistrzostw Polski.

Sponsorem Głównym KS Dalin jest PKN Orlen

W dniu 23.09.2023 o godz.11.00 w sali sportów walki na Zarabiu rozpocznie się Memoriał Władysława Ruska, Marka Horabika i Grzegorza Gomulaka w zapasach styl klasyczny pod patronatem burmistrza Jarosława Szlachetki. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

Foto: archiwum klubowe

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.