czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Sumici i sumitki powalczą w Myślenicach o tytuły mistrzów Polski

Już w najbliższą niedzielę, 24 lutego w hali widowiskowo – sportowej na myślenickim Zarabiu odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w Sumo U-21 i U-23. Organizatorem turnieju jest klub sportowy Dalin Myślenice.

Do Myślenic zjedzie prawie 140 sumitów i sumitek (kobiet ma być 54, mężczyzn 84) z klubów działających na terenie całego kraju. Barw gospodarzy bronić będzie trzech zawodników, podopiecznych trenerów: Ryszarda Szpakiewicza i Roberta Proszkowca: Krzysztof Szpakiewicz, Jan Mastela i Jakub Miska. Wszyscy trzej mają już na swoim koncie sukcesy osiągane w sumo zaś największe Krzysztof Szopakiewcz, który w swoim dorobku posiada złoty medal ME.

Trener Ryszard Szpakiewicz na chłodno ocenia szanse swoich podopiecznych. – Nie będzie łatwo, konkurencja jest bardzo silna, ale liczę po cichu na medal, może na dwa? – mówi szkoleniowiec.

Zawody rozpoczną się o godzinie 10 ale ich uroczyste i oficjalne otwarcie nastąpi o godzinie 12. Swoim patronatem honorowym mistrzostwa objął burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka.

Organizatorzy zawodów zapraszają wszystkich miłośników sumo do przyjścia i kibicowania startującym sumitom.

Na zdjęciu: Krzysztof Szpakiewicz, kandydat do medalu MP w sumo.

Foto: Maciej Hołuj

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.