czwartek, 30 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Sumici i sumitki w Myślenicach

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w Sumo do lat 21 pod honorowym patronatem Burmistrza Myślenic Jarosława Szlachetki

MYŚLENICE 06.03.2022

W tegorocznych zawodach będących równocześnie podstawowym etapem kwalifikacji do Mistrzostw Europy walczyło łącznie z kategorią Open 59 zawodniczek i zawodników z całej Polski, oraz 24 uczestników zawodów drużynowych. KS Dalin Myślenice reprezentowali Krzysztof Szpakiewicz w kategorii wagowej do 70 kg i Jan Mastela w kategorii do 85 kg.

Dobrze spisał się Jan Mastela, który wywalczył brązowy medal, natomiast Krzysztof Szpakiewicz przegrał walkę o medal z Marcinem Kasjanukiem z Białegostoku i zajął piąte miejsce. Niestety oznacza to brak awansu obu zawodników do reprezentacji Polski, ponieważ premiowane są dwa pierwsze miejsca. Za dwa tygodnie będą mieli kolejną szansę, tym razem w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23, które odbędą się w Ropczycach.

W uroczystym otwarciu niedzielnych zawodów uczestniczyli: poseł na Sejm RP Władysław Kurowski, wiceburmistrz Myślenic Mateusz Suder, wicestarosta Rafał Kudas, wiceprezydent Światowej Federacji Sumo i równocześnie prezydent Europejskiej Federacji Sumo Dariusz Rozum, z ramienia Polskiego Związku Sumo – prezes Kewin Rozum, wiceprezesi: Mirosław Flak i Karol Kucharczyk, oraz członkowie Zarządu i Komisji Rewizyjnej PZS. Nie zabrakło również sponsorów i zaproszonych gości m.in.: Stefana Hołuja i Ludwika Starzaka, Zbigniewa Lijewskiego – byłego prezesa KS Dalin, współinicjatora założenia sekcji sumo, Jana Kiszki – byłego zawodnika i działacza sekcji zapaśniczej.

Impreza odbyła się dzięki zaangażowaniu wielu osób, którym sekcja zapaśnicza chce serdecznie podziękować za wsparcie! Na początku dziękujemy organizatorom wydarzenia: Ministerstwu Sportu i Turystyki, Polskiemu Związkowi Sumo, Miastu i Gminie Myślenice, Powiatowi Myślenickiemu i oczywiście Klubowi Sportowemu Dalin Myślenice. Dziękujemy burmistrzowi Miasta i Gminy Myślenie – Panu Jarosławowi Szlachetce, który objął te Mistrzostwa patronatem honorowym.

Całe wydarzenie, jak i nagrody zawdzięczamy również naszym sponsorom – podziękowania kierujemy do: posła na Sejm RP Władysława Kurowskiego, Marty i Jana Sawickich, Stanisława Bisztygi, Jarosława Bochenka, Ludwika Starzaka i Stefana Hołuja. Dziękujemy również wszystkim osobom wspierającym klub i sekcję zapaśniczą oraz sumo. Szczególnie chcemy podziękować sponsorowi głównemu KS Dalin Myślenice, którym jest PKN ORLEN. I wreszcie dziękujemy za całe wsparcie w komunikacji naszego wydarzenia patronom medialnym: Gazecie Myślenickiej, portalowi Miasto info, telewizji Myślenice iTV oraz miesięcznikowi SEDNO.

W poszczególnych kategoriach wagowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 21 zwyciężali:

Kobiety:

50 kg – Gabriela Warchoł – LUKS Lubzina

55 kg – Natalia Koszewska – UKS Marysin Wawerski – Warszawa

60 kg – Wiktoria Żebrowska – KS Niska -Warszawa

65 kg – Julia Piwowarska –UKS Atleta – Łódź

73 kg – Lena Andrzejak – TA Rozum – Krotoszyn

80 kg – Oliwia Glęgolska – UKS Master – Łódź

+80 Zuzanna Krystek – TA Rozum – Krotoszyn

Open – Zuzanna Krystek – TA Rozum – Krotoszyn

Klasyfikacja klubowa Kobiet:

I miejsce – TAR Rozum – Krotoszyn – 50 pkt.

II miejsce – LUKS Lubzina – 42 pkt.

III miejsce – UKS Sorga Zamość – 38 pkt.

III miejsce – ULKS „28” Włyń – 38 pkt.

Mężczyźni:

70 kg – Daniel Ziobroń – LUKS Lubzina

77 kg – Piotr Sikora –UKS Samson – Kobylin

85 kg – Mikołaj Mrowiński – TA Rozum – Krotoszyn

100 kg – GiorgiShavidze – UKS Progress – Warszawa

115 kg – Jakub Siuchta – UKS Niedźwiadek – Warszawa

+115 kg – Kacper Mikołajczyk – TA Rozum – Krotoszyn

Open – Kacper Mikołajczyk – TA Rozum – Krotoszyn

Klasyfikacja klubowa mężczyzn:

I miejsce – LUKS Lubzina – 133 pkt.

II miejsce –TAR Rozum – Krotoszyn – 106 pkt.

III miejsce – UKS Progress Warszawa – 59 pkt.

VII miejsce – KS Dalin Myślenice – 33 pkt.

Po zakończeniu walk w turnieju indywidualnym rozpoczęły się Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 21. W drużynówce odbywają się po trzy walki w każdym meczu, a wygrywa ekipa, która dwukrotnie wygra. Do zawodów drużynowych zgłosiły się dwa zespoły kobiet i cztery mężczyzn

Wyniki Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 21.

Kobiety:

I miejsce – TAR Rozum – Krotoszyn

II miejsce – ULKS „28” Włyń

Mężczyźni:

I miejsce – TAR Rozum – Krotoszyn

II miejsce – UKS Progress – Warszawa

III miejsce – LUKS Lubzina

III miejsce – UKS Spartakus Pyrzyce

foto: archiwum

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.