wtorek, 20 lutegoMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Sumici i zapaśnicy Dalinu wzięli udział w kolejnych zawodach

Podczas minionego weekendu, z powodu przełożenia  zaległych turniejów zawodnicy sekcji zapaśniczej i sumo myślenickiego Dalinu uczestniczyli w zawodach w obu dyscyplinach.

W ramach wyjazdu z reprezentacją Małopolski do Kielc na Puchar Polski zakwalifikowało się trzech naszych zawodników w grupie młodzików. Byli to: Kacper Bijan w kat. wagowej do 45 kg, oraz Jakub Korbas i Kacper Żelazny w kat. +70 kg.Tym razem zabrakło medali. Prawdopodobnie było to spowodowane brakiem szczęścia w losowaniu i podczas walk, lecz ze względu na zbliżające się Mistrzostwa Europy w zawodach będących etapem kwalifikacji uczestniczyła rekordowa ilość 318 zawodników. Najlepiej z całej trójki dalinowców powalczył Kacper Bijan, który wygrał dwie walki z zawodnikami z Lublina i Białegostoku, lecz przegrał z późniejszym medalistą Filipem Fedirko z Kwidzyna i zajął siódme miejsce. W kat. +70 kg Jakub Korbas przegrał w repasażach z Dawidem Janaszem z Milejowa zajmując dziewiąte miejsce, a jeden z faworytów tej kategorii Kacper Żelazny, przegrywając walkę z Patrykiem Klimczakiem z Kaławy zajął trzynaste miejsce.

Trójka wymienionych zawodników uzupełnionych przez Patryka Jaśkowca, Mikołaja Łętochę i Krzysztofa Szpakiewicza uczestniczyła w I Rzucie Ligi Małopolskiej w zapasach styl klasyczny, który odbywał się w Krakowie. W zawodach uczestniczyło ok. 100 zawodników z czterech klubów małopolskich, oraz zawodnicy z Janowa Lubelskiego i Wisłoki Dębica. Nasi zawodnicy stoczyli po kilka walk, a najwięcej – cztery Patryk Jaśkowiec. Prawie wszyscy zdobyli medale: 2 złote, 3 srebrne i Kacper Bijan ósme miejsce w kat. wagowej do 45 kg. Srebrne medale wywalczyli: Patryk Jaśkowiec w kat. do 57 kg, którego w finale pokonał Daniel Tutka z Janowa Lubelskiego i Jakub Korbas w kat. do 75 kg, który w finale nie zdołał wygrać z Jakubem Gębką z Gladiatora Kraków. Trzeci srebrny medal zdobył w kat. do 60 kg kadet – Mikołaj Łętocha, który przegrał w finale z Mateuszem Celejem z Bieżanowianki. Złoty medal po pasjonującej walce finałowej w kat. do 100 kg, ze znacznie bardziej doświadczonym zawodnikiem z Bieżanowa Adamem Grońskim wywalczył Kacper Żelazny. Podczas właściwego turnieju ligowego odbyły się również walki towarzyskie w kat. Open.  W tym turnieju Krzysztof Szpakiewicz wygrał wszystkie walki ze znacznie cięższymi, lecz młodszymi od siebie przeciwnikami. Na szczególne wyróżnienie zasługują Jakub Korbas, dla którego były to pierwsze zawody zarówno w zapasach jak i w sumo, oraz Patryk Jaśkowiec, który w drodze do finału pokonał trzech doświadczonych przeciwników – dwóch z Dębicy, i jednego z Bieżanowianki.

Foto: archiwum

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.