wtorek, 21 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Świąteczne Spotkanie z Kulturą w pcimskim GOKiS

W budynku OSP Pcim, gdzie swoją siedzibę ma także miejscowy GOKiS odbyło się kolejne Świąteczne Spotkanie z Kulturą. Jego organizatorami byli: wspomniany GOKiS, Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Talent” oraz jako współpartner Urząd Województwa Małopolskiego.

Na niewielkiej scenie sali widowiskowej jako pierwsi pojawili się członkowie Grupy Kolędniczej z Turoniem z Trzebuni. Jej lider zamiast ziarna rozsiewał po sali … cukierki, z czego najwięcej uciechy miały przybyłe na imprezę dzieci. Kolejne występy przeplatane były popisami małych solistek z sekcji wokalnej pcimskiego GOKiS prowadzonej przez Ilonę Bylicę. Najmłodsi wykonawcy folkloru pcimskiego, zespół „Mali Pcimianie” wystąpił z jasełkami. W clou wieczoru zaprezentował się lokalny „Teatr nad Rabą” prowadzony przez myślenicką reżyser Agnieszkę „Tolę” Słomkę. Spektakl nosił tytuł: „Ratujmy święta” i opowiadał o niegrzecznych dzieciach, do których św. Mikołaj przyszedł dopiero wówczas, kiedy dzieciaki zrozumiały popełniane przez siebie błędy i stały się grzecznymi.

W finale imprezy koncertowała orkiestra dęta OSP Pcim, rozdane zostały także nagrody w konkursie na szopkę bożonarodzeniową. Wieczór poprowadził dyrektor pcimskiego GOKiS Robert Bylica. „Sedno” objęło imprezę swoim patronatem medialnym.

foto: Maciej Hołuj

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.