czwartek, 22 lutegoMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Punkt szczepień przeciw covid-19 w myślenickiej hali widowiskowo – sportowej

Małopolski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia wyznaczył Gminę Myślenice jako organizatora Punktu Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19 na terenie powiatu myślenickiego. Szczepienia powszechne będą prowadzone w hali widowiskowo-sportowej Sport Myślenice przy ulicy Zdrojowej 9 w Myślenicach.

Podmiotem medycznym, który przeprowadzi powszechne szczepienia przeciwko COVID-19 w Myślenicach będzie firma DIAGNOZA z Jaworzna, która wykorzystując infrastrukturę hali Sport Myślenice może zaszczepić nawet 500 osób dziennie. Zgodnie z zapowiedziami przedstawiciela punkty medycznego – Mirosława Sobczaka – punkt szczepień w myślenickiej hali może ruszyć najpóźniej 26 kwietnia bieżącego roku, a kontakt w sprawie rejestracji i wyznaczenia terminu szczepienia można dokonać za pomocą e-rejestracji na pacjent.gov.pl, lub wysłanie SMS-a o treści SZCZEPIMYSIE na nr 880 333 333 lub kontakt poprzez infolinię 989.

– Na początku kwietnia wszystkie samorządy, na prośbę rządu, za pośrednictwem wojewody zostały poproszone o zgłoszenie możliwości utworzenia nowych punktów szczepień w Małopolsce. Po informacji starosty myślenickiego jakie punkty i z jaką szacunkową dzienną liczbą szczepionych zamierza zgłosić postanowiliśmy także jako gmina zgłosić swoją gotowość do utworzenia punktu szczepień masowych w Myślenicach ze zdecydowanie większą liczbą szczepień niż przewidywało starostwo. Po weryfikacji i analizie zgłoszeń Narodowy Fundusz Zdrowia wybrał z terenu powiatu myślenickiego dwie lokalizacje zgłoszone przez nas jako gminę w Myślenicach oraz w Dobczycach, które spełnią możliwości zaszczepienia jak największej liczby mieszkańców całego powiatu. Takie podejście jest jednym z głównych założeń Narodowego Programu Szczepień, które przewiduje w każdym powiecie powstanie dwóch dużych punktów szczepień – powiedział Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Zgodnie z wytycznymi rządu i wymogami dotyczącymi sposobu organizacji nowych Punktów Szczepień Powszechnych (PSP) tworzonych w ramach Narodowego Programu Szczepień, docelowo w każdym powiecie powinny być, co najmniej dwa duże punkty szczepień funkcjonujące, jako Punkty Szczepień Powszechnych. Na terenie powiatu myślenickiego jednym z punktów będzie hala widowiskowo-sportowa w Myślenicach, a drugi punkt zorganizuje Gmina Dobczyce przy współpracy z firmą Specjalmed. W każdym punkcie szczepień musi być dostępna osoba z doświadczeniem w udzielaniu pierwszej pomocy: lekarz lub ratownik medyczny – co najmniej jeden lekarz lub ratownik medyczny na 4 zespoły szczepiące. Dodatkowo w każdym PSP rekomendowany jest udział osób odpowiedzialnych za sterowanie ruchem pacjentów i pilnowanie przestrzegania zasad sanitarnych i bezpieczeństwa.

Na zdjęciu: konferencja prasowa zwołana w związku z przeznaczeniem myślenickiej hali na punkt szczepień

Foto: Maciej Hołuj

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.