Szczepienia w myślenickim Sokole co najmniej do lutego!

Przeczytało: 203

W ostatnim czasie zauważamy wzrost liczby zakażeń COVID-19, ale również coraz większe zainteresowanie szczepionkami przeciw wirusowi – dlatego Punkt Szczepień Powszechnych w Myślenicach zlokalizowany w budynku TG Sokół będzie pracował co najmniej do końca lutego 2022 r. Tylko w ostatnim tygodniu w myślenickim punkcie zaszczepiło się blisko 500 osób.

W związku z obecną sytuacją i wzrostem liczby zakażeń COVID-19, wspólnie z przedstawicielami firmy Diagnoza, która prowadzi w Myślenicach Punkt Szczepień Powszechnych, zdecydowaliśmy o przedłużeniu pracy punktu w budynku „Sokoła” do końca lutego 2022 r. – mówi burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka.

To ważna informacja dla osób chcących zaszczepić się przeciw COVID-19 w powiecie myślenickim. W ostatnich dniach opinia publiczna została poinformowana o tym, że podobny punkt w Dobczycach został zamknięty.

Punkt w Myślenicach początkowo także miał funkcjonować tylko do końca bieżącego miesiąca, ale w obliczu rosnącej liczby zakażeń oraz z uwagi na wyraźny wzrost zainteresowania szczepieniami zdecydowano, że w Myślenicach będzie można dalej korzystać z punktu szczepień.

Dotychczas w punkcie szczepień zorganizowanym przez Gminę Myślenice wykonano 27 251 szczepionek od początku maja (pierwotnie punkt był zlokalizowany w hali Sport Myślenice). Od początku listopada widać wyraźną tendencję wzrostową w zainteresowaniu szczepieniami. W październiku średnio tygodniowo szczepiło się 180 osób, natomiast już w pierwszych dwóch tygodniach listopada średnia wynosiła blisko 250 osób, natomiast tylko w ostatnim tygodniu zaszczepiło się w Sokole prawie 500 osób.

W tych statystykach zawarte są trzecie dawki i co ciekawe we wrześniu wykonano ich 75, w październiku 166, a tylko do 22 listopada tak zwaną dawkę przypominającą przyjęło 436 osób. Co istotne dla mieszkańców powiatu myślenickiego, punkty powszechnych szczepień w Myślenicach i Dobczycach funkcjonowały od maja, więc osoby, które szczepiły się w tych miejscach, trzecią dawkę będą mogły przyjąć dopiero od grudnia.

Jak zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19 w TG Sokół (wejście od ul. Traugutta): infolinia ws. rejestracji w Punkcie Szczepień Powszechnych w Myślenicach: 577 339 989 (lub osobiście w Punkcie Szczepień w TG Sokół). Zarejestrować można się również za pomocą rządowych kanałów: infolinia: 989 E-rejestracja: www.pacjent.gov.pl

W związku z zauważalnym w ostatnim czasie wzrostem zainteresowania szczepieniami wymagana jest wcześniejsza rejestracja na wizytę w punkcie szczepień.