czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Szesnaście głosów za szkołą, cztery wstrzymujące się

Poniedziałkowa sesja Rady Miejskiej Myślenic zdominowana została przez temat reaktywacji Szkoły Podstawowej numer 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach.

Sprawa dyskutowana była wcześniej podczas posiedzeń komisji Rady – budżetowej i edukacji. Obie te komisje zaopiniowały uchwałę dotyczącą reaktywacji wspomnianej szkoły pozytywnie. Niemniej podczas sesji wywołana została dyskusja, podczas której radni, głównie z KWW Macieja Ostrowskiego wyrażali swoje wątpliwości. Najwięcej do powiedzenia miał radny Bogusław Podmokły, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu przy Radzie Miejskiej Myślenic, który także podczas wcześniej odbytego posiedzenia komisji miał wiele wątpliwości. Ostatecznie podczas sesji radny zapewnił, że nie ma nic przeciwko reaktywacji szkoły, że różnica pomiędzy jego spojrzeniem na sprawę, a spojrzeniem burmistrza Jarosława Szlachetki polega tylko na sposobie realizacji uchwały i że on będzie głosował „za”, po czym – wstrzymał się od głosu.

Wraz z nim od głosu wstrzymali się radni: Grażyna Ambroży, Wojciech Malinowski i Jan Podmokły. Uchwała przeszła szesnastoma głosami „za”. Szkoła Podstawowa numer 1 im. Juliusza Słowackiego rusza od 1 września.

Na zdjęciu: Sesja Rady Miejskiej poświęcona reaktywacji SP 1 w Myślenicach.

Foto: Maciej Hołuj

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.