niedziela, 16 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Takiej imprezy w Myślenicach jeszcze nie było

Takiej imprezy w Myślenicach jeszcze nie było. W weekend 14 – 16 sierpnia na Zarabiu na trzech boiskach do siatkówki plażowej rozgrywane będzie Grand Prix Polski Plaża Open. Finałowe mecze w niedzielę 16 sierpnia będą transmitowane na żywo w TVP Sport od godziny 12:00!

– Myślenice są jednym z miast gospodarzy tegorocznego cyklu Plaża Open obok Kołobrzegu, Cieszyna i Białegostoku. Rozgrywki stoją na wysokim poziomie, startują w nich amatorzy, ale też reprezentanci Polski. Imprezę wspierają Polski Związek Piłki Siatkowej i PKN Orlen, co z pewnością stanowi o randze tego wydarzenia. Już teraz zapraszam na mobilne trybuny, które będą wybudowane na plaży trawiastej na Zarabiu oraz do wspólnego oglądania meczów zarówno w Myślenicach jak i transmisjach telewizyjnych w internecie, czy na TVP Sport – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, który objął imprezę honorowym patronatem.

Zapisy do turniejów kobiet oraz mężczyzn trwają na stronie www.beach.pzps.pl – każdy może się zarejestrować i wziąć udział w turnieju. W puli nagród jest 10 tys. zł w rozgrywkach mężczyzn oraz 8 tys. zł w turnieju kobiet. W piątek 14 sierpnia rozgrywane będą eliminacje od 8:00 do 19:00, natomiast w sobotę turniej główny w tych samych godzinach. W niedzielę od 9:00 rozpocznie się drabinka finałowa rozgrywek, by o 12:30 rozegrać finał kobiet, a o 13:30 finał turnieju mężczyzn. Te dwa mecze oraz starcie kobiet o 3. miejsce w turnieju będą na żywo transmitowane w ogólnopolskiej telewizji TVP Sport.

– To jeden z najbardziej prestiżowych turniejów siatkówki plażowej w Polsce, ale też duża promocja dla naszego miasta. Logotypy Myślenic gościły już w Kołobrzegu i Cieszynie zarówno na bandach okalających boiska do siatkówki, jak również ściankach i materiałach promocyjnych. Rozgrywki siatkówki plażowej takiej rangi po raz pierwszy odbędą się w Myślenicach, dlatego nie można takiej szansy przegapić. Zapraszamy zarówno kibiców siatkówki jak i mieszkańców do udziału w tym wydarzeniu. Oczywiście zachowane będą wszelkie normy sanitarne, a transmisje z boisk można będzie pooglądać na żywo w internecie – mówi Marek Pajka z Wydziału Strategii Promocji i Rozwoju Gospodarczego UMiG Myślenice.

PLAŻA OPEN 2020 – MYŚLENICE

– 14 sierpnia 2020 r. – eliminacje (piątek) 8:00 – 19:00

– 15 sierpnia 2020 r. – turniej Główny (sobota) 8:00 – 19:00

– 16 sierpnia 2020 r. turniej Finałowy (niedziela) 9:00 – 15:00

Miejsce: Myślenice (Zarabie)

Ranga: Grand Prix Mistrzostw Polski – turniej kobiet 1*, turniej mężczyzn 2*

Pula nagród: 6 000 zł + 2 000 zł (kobiety), 10 000 zł (mężczyźni)

Sponsor strategiczny: PKN ORLEN, współorganizator: Miasto i Gmina Myślenice

Transmisja: TVP Sport – 16 sierpnia 2020 r.: godz. 12:30 – finał kobiet, godz. 13:30 – finał mężczyzn

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.