sobota, 20 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Tańszy węgiel w gminie Myślenice

informacja prasowa UMiG Myślenice

Cena węgla na preferencyjnych warunkach w Gminie Myślenice będzie niższa! Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka w obecności przedstawicieli składów węglowych oraz dyrektor Centrum Usług Społecznych Małgorzaty Aleksandrowicz przekazał aktualne informacje dotyczące zakupu węgla. Zgodnie z ustaleniami od 1 marca węgiel będzie można nabyć w nowej preferencyjnej cenie 1870 zł z bezpłatnym dowozem na terenie Gminy Myślenice.

– Chcemy zapewnić mieszkańcom ciągłość w sprzedaży węgla, a także dać możliwość przygotowania się nie tylko na końcówkę sezonu grzewczego, ale również już na kolejną zimę. We współpracy z lokalnymi dystrybutorami węgla zapewniamy tonę w nowej cenie 1870 zł, a transport materiału opałowego na terenie Gminy Myślenice będzie zapewniony za darmo, niezależnie od ilości zakupionego węgla. Zachęcam do skorzystania z tej możliwości – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Dostawą surowca najlepszej jakości do Myślenic zajmować się będzie Spółka Skarbu Państwa WĘGLOKOKS S.A.

Wnioski o zakup preferencyjny paliwa stałego należy dostarczyć do Centrum Usług Społecznych w Myślenicach przy ul. Słowackiego 82, natomiast osoby posiadające podpis elektroniczny mogą złożyć podpisany wniosek za pośrednictwem skrytki EPUAP na adres: /mgops_myslenice/SkrytkaESP

Wnioskodawca dla jednego gospodarstwa domowego, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Aktywów Państwowych, może zakupić łącznie 3 tony surowca. Jeśli w 2022 roku dokonano zakupu paliwa stałego w ilości mniejszej niż 1,5 tony, to można w 2023 roku zakupić niewykorzystany limit.

Po pozytywnej weryfikacji wniosku i wiadomości (sms lub email) z CUS, należy na rachunek bankowy Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach 57 8619 0006 0020 0800 0071 0090 dokonać wpłaty środków, tytuł przelewu: asortyment i ilość, imię i nazwisko oraz adres wnioskodawcy). Następnie skład opałowy telefonicznie będzie kontaktować się w celu dostarczenia surowca.

Po zaksięgowaniu należności Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach wystawi imienną fakturę, którą przekaże na składy opałowe: EN22 sp.z o.o. oddział Myślenice ul. Słowackiego 95 (wjazd od Partyzantów), Trans Opał Marcin Majda ul. K. Wielkiego 203

Dodatkowo, osoby uprawnione do dodatku węglowego, które złożyły w 2022 roku wniosek na zakup węgla, i zakupiły mniej niż 3 tony mają prawo do ponownego zakupu. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami CUS od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 15.00, pod numerami telefonu 576 555 410 lub 577 555 205 albo osobiście w Centrum Usług Społecznych w Myślenicach ul. Słowackiego 82.

Transport każdej ilości węgla zakupionego po preferencyjnej cenie na terenie Gminy Myślenice jest bezpłatny. Workowanie węgla dodatkowo płatne.

Biorąc pod uwagę możliwości logistyczne, prosimy nie odkładać planowanego zakupu na ostateczny termin tj. kwiecień 2023 roku.

Foto: Maciej Hołuj

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.